Суд заборонив уряду призначати та звільняти голову "Нафтогазу"

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Окружний суд виніс ухвалу у справі.

Київський окружний адміністративний суд визнав незаконною постанову Кабінету міністрів, яка наділяє уряд, як головного акціонера "Нафтогазу," повноваженнями призначати та звільняти його голову.

Про це йдеться в ухвалі від 14 травня, передає "Економічна правда".

Адмінсуд протиправною та нечинною постанову Кабінету міністрів №226 від 6 березня, а саме ухвалив:

  • в частині затвердження підпункту 22 пункту 47 Статуту "Нафтогазу", згідно з яким до виключної компетенції загальних зборів належить обрання та припинення повноважень голови і члена правління;
  • а також у частині затвердження підпункту 23 пункту 47 Статуту АК, згідно з яким до виключної компетенції загальних зборів належить прийняття рішення про відсторонення голови або члена правління від здійснення повноважень та обрання особи, яка тимчасово здійснюватиме повноваження голови правління до набрання рішенням у даній справі законної сили.

Нагадаємо, 3 квітня, Кабінет міністрів схвалив постанову, якою надав можливість "Нафтогазу" знизити ціни на газ для населення від квітня 2019 року. Згідно з рішенням, якщо кон’юнктура газового ринку демонструє зниження цін на газ для промисловості, "Нафтогаз" зобов’язаний продавати для населення газ за ціною, що визначається як середньоарифметична ціна газу, за якою державна компанія пропонує газ промисловим споживачам за умови передоплати.

Раніше прем'єр-міністр України Володимир Гройсман пригрозив звільненням керівництву "Нафтогазу", якщо ті не будуть виконувати вимоги уряду. Потім повідомив, що "Нафтогаз" умови виконав і очільника не звільнятимуть.

ВідеоОчільника "Нафтогазу" поки не звільнятимуть - Гройсман

Про це він заявив на засіданні Кабінету міністрів. Раніше в уряді погрожували ініціювати звільнення керівництва "Нафтогазу", якщо державна компанія не піде на знижку. Оскільки вимоги Кабміну газопостачальник виконав, відставку вирішили відкласти. Вартість газу змогли знизити, бо він вже кілька місяців дешевшає на європейських біржах.  

Очільника "Нафтогазу" поки не звільнятимуть - Гройсман

Залиште свій коментар

Вибір редакції