В червні ціни кінцеві ціни на газ для населення зростуть до 5%

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Газ для побутових споживачів здорожчає, через зростання цін для промисловості.

Ціна на газ для населення, починаючи від червня 2019 року, зросте на 4,5-4,9% порівняно з травнем.

Про це 14 травня повідомляє "Інтерфакс-Україна".

Після рішень Кабінету міністрів, спрямованих на недопущення купівлі газу населенням за ціною вище, ніж для промспоживачів, кінцева ціна для цієї категорії визначається як середня ціна продажу газу "Нафтогазом" промисловості за минулий місяць, а також 2,5% націнки "газзбутів", тарифу "Укртрансгазу" на транспортування, тарифу облгазу на розподіл і ПДВ. Зважаючи на те, що в травні ціни для промисловості зросли на 5,2-11,5%, це потягне за собою ріст цін для населення.

Нагадаємо, 3 квітня, Кабінет міністрів схвалив постанову, якою надав можливість "Нафтогазу" знизити ціни на газ для населення від квітня 2019 року. Згідно з рішенням, якщо кон’юнктура газового ринку демонструє зниження цін на газ для промисловості, "Нафтогаз" зобов’язаний продавати для населення газ за ціною, що визначається як середньоарифметична ціна газу, за якою державна компанія пропонує газ промисловим споживачам за умови передоплати.

22 квітня стало відомо, що компанія "Нафтогаз" спільно з урядом узгодила механізм, який дозволить не лише не збільшувати ціну на газ для населення, а ще й зменшити її до 8247 гривень за тисячу кубічних метрів від 1 травня 2019 року.

ВідеоКабмін знизив ціну на газ для населення

З 1 травня вартість впаде на 300 гривень за 1000 кубів. Про це заявив Володимир Гройсман на засіданні Кабінету міністрів. І додав, що це зниження, він сподівається, не останнє. Раніше в уряді повідомляли, що розробили разом з "Нафтогазом" новий механізм формування ціни, за яким вартість газу для населення буде залежати від ринкової вартості для промисловців.  

Кабмін знизив ціну на газ для населення

Залиште свій коментар

Вибір редакції