Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Супрун порадила, як вберегтися від змій і що робити у разі укусу

Супрун порадила, як вберегтися від змій і що робити у разі укусу

Укуси змій небезпечні для здоров’я і життя.

Укуси змій небезпечні для здоров’я і навіть життя людини, пише на своїй сторінці у Facebook очільниця МОЗ Уляна Супрун. Вона дала поради, що робити, якщо вкусила змія. 

У світі щорічно отруйні змії кусають близько 5,4 млн осіб – показує статистика ВООЗ. Щороку від укусів помирає від 81 тис. до 138 тис. людей. Втричі більше осіб залишаються травмованими — через потребу в ампутації кінцівки чи інших небезпечних наслідків укусів.

В Україні ситуація не така загрозлива, бо на її території не поширені отруйні види змій, констатує Супрун. Щорічно реєструють від 5 до 12 випадків укусів отруйних плазунів. Влітку їхня активність знижується, а тому людей кусають переважно гадюки, коли на сідають, наступають чи лягають.

смертельна статистика укусів змій, інфографіка
ТСН.ua

Що відбувається, коли кусає змія?

Отрута гадюки складається з віперотоксину і ферментів, які руйнують підшкірну сполучну тканину, капіляри і спричиняють згортання крові. У людини падає тиск, утворюються тромби. Оскільки отрута розповсюджується лімфатичною системою або кровотоком, то виникає важка інтоксикація.

Перебіг отрути залежить від того, куди вкусила змія. Найбільше небезпечні місця – голова і шия, а менш небезпечні - укуси в кінцівки. Крім того, клініка отруєння інтенсивніше розвивається за високих температур повітря.

Клінічні вияви укусів розділяють на місцеві та загальні. Перші зазвичай проявляються у вигляді двох цяточок на тілі, набряку чи болем навколо укусу. Іноді кінцівка має синюшне або аспідно-сіре забарвлення. Крім того, у разі тяжкого перебігу отруєння спостерігається лімфангіт, лімфаденіт, множинні крововиливи та пухирі, тромбоз вен, вище місця укусу.

Загальні вияви – це млявість, блідість шкіри, підвищене потовиділення, спрага, зміна присмаку, нудота, блювання, біль у животі, може розвиватися низький тиск. У перші 30-90 хвилин після укусу починається миттєве згортання крові, поява мікротромбів і ризик кровотеч в шлунково-кишковому тракті чи з носу.

Що варто робити, якщо вкусила змія.

Перш за все слід з-вернутися до лікаря і надати першу медичну допомогу. Зокрема, перемістити людину у зручне положення, звільніть місце укусу від будь-якого стискання і обробити його антисептичним розчином. Під час транспортування бажано зафіксувати кінцівку в припіднятому положенні.

Що не варто робити, якщо вкусила змія.

Не потрібно обробляти рану додатково, припікати її, прикладати лід чи джгут. Не можна висмоктувати отруту, вживати алкоголь чи кофеїн.

як уникнути укусів змій, інфографіка
ТСН.ua

Коли плануєте похід у місцевість, де потенційно можуть бути змії, варто одягати речі, які  захистять від укусів. Це повинні бути довгі штани із цупкої тканини, високі черевики. Також слід перевірити місце привалу і не торкатися руками неперевірених предметів. Якщо побачили поруч змію, краще завмерти і зачекати, поки вона відповзе, або без різких рухів відійти у сторону. Змії не нападають першими, а проявляють агресію лише у разі небезпеки, пише Супрун.

Як повідомлялося раніше, у Львівській області змія вкусила жінку у ногу, після чого постраждала потрапила до лікарні. Раніше у Житомирській області 9-річного хлопчика у полі вкусила гадюка. Після нападу змії дитину госпіталізували.

Відео На території ресторану у Дніпрі виловили кубло змій

Рятувальники обстежили усю територію біля закладу і знайшли 18 особин. Їх відловили за допомогою спеціального обладнання. За ознаками вони схожі на вужів, що не отруйні. Проте усіх поклали у мішок і вивезли за місто.  

На території ресторану у Дніпрі виловили кубло змій

Залиште свій коментар

Вибір редакції