Супрун пояснила шкоду для здоров’я від сміттєзвалищ

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Особливо небезпечно проживати на території поблизу сміттєзвалищ.

За даними Світового банку, щороку людство продукує понад 2 мільярди тонн сміття на день, що становить в середньому біля 800 г на одну людину. Більш того, експерти прогнозують, що з сучасними темпами продукування відходів, їхня кількість може зрости до майже 3,5(!) мільярдів тонн всього до 2050 року. Відходи гниють на сміттєзвалищах, забруднюють океани та руйнують екосистеми. Звісно, це має негативний вплив і на наше здоров’я.

Про це у Facebook розповіла в.о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун. 

За даними Світового банку, щороку людство продукує понад 2 мільярди тонн сміття на день, що становить в середньому біля...

Опубліковано Уляна Супрун Четвер, 8 листопад 2018 р.

Особливо небезпечно проживати на території поблизу сміттєзвалищ. В одному з досліджень було виявлено, що таке “сусідство” підвищує ризики появи респіраторних хвороб та навіть раку легень. Шкідливий вплив можуть мати гази, що випаровуються зі звалища, та багато токсичних речовин, які забруднюють повітря та навколишні території.

В більшості країн з низьким рівнем доходу, понад 90% сміття просто гниє на сміттєзвалищах чи спалюється. Таке поводження з ним стає причиною поширення інфекційних хвороб, а також підвищує ризики появи респіраторних захворювань, особливо у дітей і людей літнього віку.

Зокрема, під час відкритого спалення відходів можуть виділятись токсичні речовини — діоксин та фуран. Їх пов‘язують з високими ризиками ураження легень, нервової системи, нирок та печінки та навіть появою деяких видів раку.

Водночас сміття та відходи можна використовувати розумно. У багатьох країнах світу давно замислилися над тим, як уникнути перетворення планети на великий смітник та зберігати здоров’я населення. Сміття переробляється в ресурси, які можна використовувати знову, з нього навіть виробляють енергію.

Звісно, поводження зі сміттям — це не тільки справа кожного. Для того, щоби воно не завдавало шкоди довкіллю, держава має створювати сприятливі та комфортні умови, щоби кожен міг його правильно утилізувати.

«Велика кількість сміття — проблема глобального масштабу. Втім її вирішення потребує локальних зусиль. Кожен може хоча б спробувати сортувати сміття або ж намагатись продукувати його менше», - резюмувала Супрун. 

ВідеоВ Одесі біля нафтопереробного заводу загорілося сміттєзвалище

На Шкодовій горі, поруч із промисловим гігантом, зайнялося сміттєзвалище та покинуті автівки. Виникла загроза, що вогонь перекинеться на склади паливно-мастильних матеріалів. Тож до гасіння залучили одразу чотири спецавтівки та понад 20 вогнеборців.

В Одесі біля нафтопереробного заводу загорілося сміттєзвалище

Нагадаємо, що в Україні набирає обертів нове хобі, в якому потрібно бігати та збирати сміття

Залиште свій коментар

Вибір редакції