Супрун втекла від журналістів через запитання про сироватку від ботулізму

В Україні вже зафіксовано 9 випадків захворювання на ботулізм

Виконувачка обов'язків міністра охорони здоров'я Уляна Супрун проігнорувала незручне запитання від журналістів про сироватку від ботулізму і почала втікати, йдеться в ТСН.12.00.

Кореспондент ТСН поставила Уляні Супрун запитання про проблему відсутності сироватки проти ботулізму. Після цього чиновник почала тікати. Навіть після того, як журналісти її наздогнали вона відмовилась коментувати ситуацію.

В Україні досі не зареєстрована сироватка, дія сертифікату закінчилась у 2014 році. В Україні вже зафіксовано 9 випадків захворювання на ботулізм, один з них летальний. Всі постраждалі вживали в'ялену рибу.

ВідеоСупрун втекла від питання про сироватку проти ботулізму

Зазначимо, що стабільно важким лишається стан фельдшера з Сумщини, що захворів на ботулізм. Чоловік і надалі перебуває в реанімації під апаратом штучного дихання. Напередодні він із компанією вживав в'ялену рибу, виловлену та приготовану власноруч. Разом із ним до інфекційного відділеня потрапили ще 4 осіб. У них жодних проявів ботулізму не зафіксували. Утім, вони під спостереженням медиків, адже інкубаційний період розвитку ботулізму зазвичай становить 7-10 діб.

ботулізм, інфографіка

Перебіг хвороби у 38-річного фельдшера виявився стрімким і надто важким. Вже за 5 годин після вживання у їжу риби, у чоловіка почалися проблеми з зором, артикуляцією та диханням.

Важкість стану, що зберігається вже три доби поспіль, медики пов'язують із значною кількістю токсинів, що потрапили до організму разом із рибою, а також відсутністю в лікарнях імунно-біологічних препаратів – сиворотки, яка в Україні офіційно не зареєстрована. Препарат, що зупиняє дію небезпечних токсинів родичі хворого знайшли лише через добу після госпіталізації.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: