Супрун втекла від журналістів через запитання про сироватку від ботулізму

В Україні вже зафіксовано 9 випадків захворювання на ботулізм

Виконувачка обов'язків міністра охорони здоров'я Уляна Супрун проігнорувала незручне запитання від журналістів про сироватку від ботулізму і почала втікати, йдеться в ТСН.12.00.

Кореспондент ТСН поставила Уляні Супрун запитання про проблему відсутності сироватки проти ботулізму. Після цього чиновник почала тікати. Навіть після того, як журналісти її наздогнали вона відмовилась коментувати ситуацію.

В Україні досі не зареєстрована сироватка, дія сертифікату закінчилась у 2014 році. В Україні вже зафіксовано 9 випадків захворювання на ботулізм, один з них летальний. Всі постраждалі вживали в'ялену рибу.

ВідеоСупрун втекла від питання про сироватку проти ботулізму

Зазначимо, що стабільно важким лишається стан фельдшера з Сумщини, що захворів на ботулізм. Чоловік і надалі перебуває в реанімації під апаратом штучного дихання. Напередодні він із компанією вживав в'ялену рибу, виловлену та приготовану власноруч. Разом із ним до інфекційного відділеня потрапили ще 4 осіб. У них жодних проявів ботулізму не зафіксували. Утім, вони під спостереженням медиків, адже інкубаційний період розвитку ботулізму зазвичай становить 7-10 діб.

ботулізм, інфографіка

Перебіг хвороби у 38-річного фельдшера виявився стрімким і надто важким. Вже за 5 годин після вживання у їжу риби, у чоловіка почалися проблеми з зором, артикуляцією та диханням.

Важкість стану, що зберігається вже три доби поспіль, медики пов'язують із значною кількістю токсинів, що потрапили до організму разом із рибою, а також відсутністю в лікарнях імунно-біологічних препаратів – сиворотки, яка в Україні офіційно не зареєстрована. Препарат, що зупиняє дію небезпечних токсинів родичі хворого знайшли лише через добу після госпіталізації.

Залиште свій коментар