Тест на грамотність: ТСН перевірила, де найкраще знають український правопис

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Журналісти вигадали текст з граматичними помилками і пропонували його випадковим перехожим.

День грамотності відзначають сьогодні у всьому світі. Сотні мільйонів людей на планеті досі не вміють ані читати, ані писати. Україна в перелік неосвічених не входить. Але чи добре рідну мову знають наші громадяни, ТСН вирішила перевірити на вулицях різних міст. Це не статистичне дослідження, а експеримент.

Оголошення з тринадцятьма помилками. Журналісти ТСН вигадали текст, де є стилістичні й орфографічні огріхи, та пішли в народ перевіряти грамотність. 

Столична Троєщина. У спальному районі на сусідніх лавочках сидять дівчата - майбутні правоохоронці, і хлопці - нинішні безробітні. Славко й Олексій одразу зізнаються, це завдання для них надважке.

"З української мови я взагалі відмінник був, але я не бачу тут 13 помилок. Давайте ми зізнаємося, що не перемагаємо. Там, ми дурні. Покажіть нам, будь ласка, які помилки тут є взагалі", - кажуть хлопці.

Дівчата не здаються до останнього.

"Прикинь, якщо там взагалі суцільні помилки, а ми тільки дві знайшли", - кажуть дівчата.

ВідеоУ День грамотності ТСН перевірила, наскільки добре українці знають рідну мову

День грамотності відзначають сьогодні у всьому світі. Сотні мільйонів людей на планеті досі - у 21 столітті - не вміють ні читати, ані писати. Україна в перелік неосвічених не входить. Але чи добре власну мову знають наші громадяни, ТСН вирішила перевірити на вулицях різних міст. Це не статистичне дослідження, а експеримент. Наскільки грамотні українці - дивіться далі у сюжеті.

У День грамотності ТСН перевірила, наскільки добре українці знають рідну мову

На книжковому ринку намагались вирішити головоломку втрьох, але помилок не виявили.

У Дніпрі опитані ТСН помилок у тексті - не помічають. А ті, що бачать - помилками не є.

"Тут підступ якийсь або я не знаю української", - нарікають дніпряни.

Загальна грамотність тут - максимум 5 помилок із 13. В Одесі з грамотністю ще гірше.

"Сподіваюся, це не побачить моя вчителька з української мови", - кажуть одесити.

Найбільше помилок у тексті знайшли окремі жителі Львова. Галичани кажуть, орфографія  їх не лякає, а от до суті тексту є запитання.

Охочі перевірити власну грамотність у Рівному знайшлися через Facebook. Команда жіноча. У власних силах переконані. Кожна знаходить до шести помилок. Але в останній момент текст ТСН просить подивитись одна пані – бере аркуш і знаходить усі помилки.

Залиште свій коментар

Вибір редакції