Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У бунтівному селі на Одещині створили самооборону зі страху перед помстою ромів

Люди вважають, що вигнанці можуть повернутися та відповісти силою на попередні погроми.

У день похорону 8-річної Ангеліни Моїсеєнко, котру кілька днів тому зґвалтував і вбив сусід-ром, селяни створили самооборону. Вони побоюються помсти циган, яких вони вигнали з Лощинівки під час заворушень у той день, коли стався злочин, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Люди розтрощили з десяток хат і заявили, що в селі не буде жодного рома. Сільський голова просив у день похорону не влаштовувати провокацій, але перед прощанням з дитиною люди все ж зібралися на віче. Там і створили загони місцевої самооборони, побоюючись помсти вигнанців. Крім того, селяни закидають правоохоронцям, що ті вчасно не реагували на скарги про те, що роми займаються пограбуваннями, розбоєм та збутом наркотиків. "Так, поведінка осіб ромської національності в побуті залишає бажати кращого, але це не злочин, не правопорушення і про це немає заяв. Якщо люди кажуть, що є факти, ми готові реагувати", - коментує це начальник Ізмаїльської поліції Олександр Суржик.

Відео У Лощинівці провели в останню путь жорстоко вбиту восьмирічну дівчинку

Самі роми зараз ховаються по родичах. А їхні захисники в Ізмаїлі зустрічалися з представниками ОБСЄ. Роми наполягають на тому, що події в селі – це неприязнь на етнічному ґрунті. "Все, що там відбувалося, всі ці погроми, пов'язані з національною неприязню саме до ромів", - твердить представник правозахисного центру ромів Володимир Кондур.

Як уже повідомлялося, після похорону дитини додаткові наряди поліції мають полишити село. Тоді як роми напередодні відмовилися повертатися в Лощинівку за речами, мотивуючи це тим, що тоді вони вже ніколи не зможуть повернутися до своїх осель і жити там.

Кореспондент ТСН Сергій Осадчук

Залиште свій коментар

Вибір редакції