У Харкові оселилися "летючі носороги"

Зоологи кажуть про сумну тенденцію залишення господарями своїх тварин.

У Харківському екопарку оселилися "летючі носороги" після того, як від двох папуанських калао відмовилися власники. Люди перебралися жити за кордон, а птахів вирішили з собою не забирати, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

"Тримали, потім вирішили позбутися, бо на ПМЖ виїздили в іншу країну", - розповів завідувач сектору птахів Володимир Переходович. "Летючі носороги" не єдині птахи, котрі потрапили до зоопарку через відмову власників. Рожевих какаду вартістю понад тисячу доларів кожен віддали, бо не витримали постійного галасу. "Люди тримали у квартирі, а потім позбулися", - констатував Переходович.

ВідеоВ Харківському екопарку оселилися “крилаті носороги”

Найчастіше люди відмовляються саме від птахів. Другу сходинку сумного відмовного рейтингу посідають рептилії – змії, хамелеони та ігуани. "Купують у маленькому віці, коли вони ще невеликих розмірів. Це не хижак, але в нього гострі зуби, нею потрібно займатися, приручати, щоби не була агресивною", - розповідає про ігуан заступник директора екопарку Валерія Іващенко.

Стають непотрібними своїм власникам і більш звичні в нашому кліматі тварини. Їх до екопарку несуть сотнями. "Кролики у нашу службу порятунку потрапляють, собачки, котики, які залишаються без господарів", - розповідають у звіринці. Щороку туди приносять сотні тварин. Їх намагаються влаштувати до живих куточків у школах та дитячих садках, роздають охочим, відправляють в інші зоопарки. Однак покинутих тварин не меншає, тож зоологи просять: перед тим, як придбати улюбленця, тверезо зважити свої можливості.

Кореспондент ТСН Мар'я Уманська

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: