Інформація таємно передавалась на сервери у Росії.

У Кропивницькому попередили продаж спеціальних технічних засобів, які прослуховували у РФ.

Про це повідомили у прес-центрі СБУ.

"Співробітники спецслужби попередили реалізацію на Кіровоградщині спеціальних технічних засобів, які приховано передавали отриману інформації на серверне обладнання, розташоване у РФ", - йдеться у повідомленні.

Як з'ясувалося, місцеві приватними підприємцями нелегально закуповували через Інтернет спецтехніку для отримання геоінформації GPS-каналами та передачі її радіоканалом мобільного зв'язку стандарту GSМ, а згодом планували її продавати своїм клієнтам.

За даними СБУ, техніка російського виробництва була обладнана прихованими вбудованими надчутливими мікрофонами, які мали функцію дистанційної активації і надавали зловмисникам можливість негласно прослуховувати розмови громадян України.

До того ж наголошується, що сервери, на які передавалася інформація, належать російській компанії, що активно співпрацює з ФСБ.

Під час санкціонованих обшуків були вилучені 30 одиниць "шпигунського" приладдя.

Наразі стосовно двох комерційних структур відкрито кримінальне провадження, вилучена спецтехніка направлена на експертні дослідження, тривають слідчі дії.

Нагадаємо, раніше на Одещині викрили мережу магазинів електроніки, яка торгувала пристроями, які прослуховували в Росії. Українська компанія замовила GPS-трекери на російському підприємстві, яке тісно співпрацює з ФСБ.

Залиште свій коментар