Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Маріуполі перейменували проспект на честь захисників України

У Маріуполі перейменували проспект на честь захисників України

Місто відзначило другу річницю завершення окупації терористами "ДНР".

У Маріуполі відзначили день визволення міста. Саме так, а не інакше, називають події 2014 року, коли українським військовим, не без підтримки місцевого населення, вдалося випровадити представників "руського міра" під прапорами "ДНР" із міста, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

13 червня "Азов" провів спецоперацію зі звільнення міста. Цьому передували понад місяць хаосу, мародерства, барикад та облоги міської ради. Були спроби захоплення віськової частини та відділку міліції. 9 травня – найтрагічніший день. Щонайменше 7 загиблих та 39 поранених. Серед них і цивільні, які брали активну участь у сутичках.

Микола Побойний тоді заступник, а тепер керівник міського управління поліції, під час штурму був на третьому поверсі. Там саме розробляли перебіг антитерористичної операції. На підмогу з інших міст прибули військові. Бо вже тоді зрозуміли – частина міліціонерів підтримує сепаратистів.

"Нас стріляли он із дальнього. Ми тут, керівництво тут", - пригадує він.

Вони відбивалися чотири години. Загинули шестеро правоохоронців. Уже з охопленої вогнем будівлі Микола з колегами спускалися пожежними драбинами. Керівника поліції тоді взяли в полон.

Через барикади в той день проривається українська армія, але в місті військові зустрічають спротив місцевого населення.

Відео У Маріуполі відзначили день визволення міста

Проте не всі хотіли в так звану "ДНР", тому і вистояв Маріуполь. Кожен свою позицію виявляв як міг. Один підприємець труну розмалював у прапор "ДНР", на ній написав "Геть із міста" і так возив, аби всі побачили.

Мітя допомогав розвідці напередодні штурму. Його завданням було показати розвідникам місце дислокації сепаратистів.

"Вони погано орієнтувалися по місто, і місцевість знали погано. Підготовка була швидка. Тому потрібна була допомога місцевих, тим більше, бойовикам допомагали і таксисти", - пригадує Мітя Стєпов.

Тоді в Маріуполі орудувало відразу кілька бандитських угруповань. Але жодна людина досі не засуджена.

"Понад 250 сепаратистів залучено до співробітництва з бандформуваннями, частину з них ми обміняли на патріотів, котрі перебували в полоні, частина перебуває в тюрмах українських, а частина під судом", - розповів міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

Проте частина маріупольців досі не розуміє, навіщо їх звільняли.

"А що нам, легше стало жити? Не стало. Ми не вважаємо це святом. Для кого бандити, для кого не бандити", - кажуть такі городяни.

Активістка Марічка переконана, у "ДНР" тут уже не хочуть, просто дехто ностальгує за радянським минулим.

"Збирається дві-три тисячі. На концерт Вакарчука прийшло понад 30 тисяч. Ми кажемо, більше ніколи не буде так, як раніше", - вважає волонтер Марічка Подибайло.

Уперше за два роки війни в Маріуполі погодилися саме ту вулицю, яка є символом боротьби, перейменувати на честь військових. Іржаву табличку "проспект Маршала Жукова" змінять на "Захисників України".

Як уже повідомлялося, Маріуполь на Донеччині святкує другу річницю визволення містаЗа звільнення та оборону міста нагородили понад 200 військовослужбовців.

Кореспондент ТСН Алла Хоцянівська

Залиште свій коментар

Вибір редакції