У Межигір'ї переховали заарештований елітний алкоголь Януковича

Постановою заборонено користуватися сотнями видів елітних напоїв головного утікача країни.

Внаслідок рішення суду про арешт алкогольної колекції Віктора Януковича пляшки з напоями в резиденції у Межигір'ї спакували в коробки перенесли в льох. Але хто і як відповідатиме за збереження напоїв із багаторічною витримкою ані прокуратура, ані судді не пояснюють, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

І без рішення суду алкоголь Януковича протягом майже трьох років ніхто не чіпав. Охоронці резиденції зберегли близько тисячі пляшок різноманітних напоїв. Серед них 50-річний кримський коньяк, вина по 10 тисяч доларів за пляшку, іменний напій "Янукович", коньяки зі 100-річною витримкою, рідкісні настоянки, самогон із петриківським розписом тощо. Дорогу до підвалу-схованки тепер знають лише дві людини – комендант Межигір'я Денис Тарахкотелик і екскурсовод головної будівлі Хонки Петро Олійник. Але вартість алкогольної колекції навіть для них – загадка.

ВідеоАлкоголь Януковича взяли під арешт

Сховати спиртне, якого не купиш навіть в елітних магазинних, вирішили після візиту представників ГПУ. Кажуть, восени слідчі рахували пляшки кілька діб. "Коли вони накладають арешт, нам нічого не кажуть. Ми поняття не маємо, яка далі процедура", - кажуть охоронці Межигір'я. За ідеєю, рішення про арешт мають виконуватися негайно – вказується нове місце перебування, відповідальні особи та проводиться облік і перепис майна. Однак після рішення Печерського районного суду минув уже місяць, але ці дії не проведені.

У розміщеній в держреєстрі ухвалі є докладний список алкогольної продукції, заборона Януковичу і близьким до нього особам користуватись і відчужувати напої, але не вказано, хто нестиме відповідальність за зберігання елітних пляшок. Наразі ж ними опікується комендатура Межигір'я. Там кажуть, що питво постраждало в перші дні перемоги Майдану, коли його пили всі охочі, бо воно вважалося трофеєм, а система охорони маєтку не була налагоджена. "Самооборона тоді навіть прийняла рішення, що до шести пляшок алкоголю із собою можна братии. Я бачив, що виносили десятки", - каже Тарахкотелик.

Відтоді ж до пляшок ніхто не торкався. Охоронці хвилюються, аби не зникли й рештки цікавої колекції. Вони сподіваються, що з часом елітні напої держава продасть на аукціоні – відкритому для всіх. А зароблені гроші підуть на гарні цілі.

Як повідомлялося раніше, Печерський районний суд Києва заарештував житловий будинок, квартиру, два гаражі та судно позбавленого звання президента України Віктора Януковича. Про це йдеться в ухвалі суду від 29 грудня 2016 року.

Кореспондент ТСН Валентина Мудрик

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: