У православних розпочався Страсний тиждень

Дата публікації
Перегляди
4013
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У православних розпочався Страсний тиждень

Почався останній тиждень Великого посту, що передує Великодню / Фото: УНІАН

Останній тиждень перед Великоднем є часом найсуворішого посту.

У православних християн почався Страсний тиждень – час найсуворішого посту в пам'ять про останні дні земного життя, страждання і смерть Ісуса Христа. Його завершує одне з головних церковних свят - світле Христове Воскресіння (Великдень).

У Великий понеділок треба до Великодня підготувати свою оселю - пофарбувати, помити, почистити.

У вівторок треба підготувати одяг, випрасувати білизну.

У середу завершуються всі господарські роботи. Треба прибрати хату, винести все сміття. Треба також заготовити яйця для крашанок та писанок, підготувати все необхідне для їх виготовлення знаряддя.

Найбільше обрядів, дійств та прикмет припадає на Страсний, або Чистий четвер. Традиційно цього дня випікають паски. На Чистий четвер необхідно підготувати до Великодня своє тіло, тобто ретельно вимитись, особливо це стосується дітей та хворих, адже вода на Чистий четвер змиває усі хвороби та захищає від негараздів. Виготовлена на Чистий четвер страсна свічка захищає оселю від пожеж, а родину - від хвороб. Саме ця свічка приносить живий вогонь, що його цього дня запалюють у церквах. Необхідно, в жодному разі не загасивши її, донести тепло великоднього вогника до свого будинку.

Найсумнішим днем є Велика п'ятниця, коли Ісус був відданий під суд і розп'ятий на хресті. В цей день не можна взагалі нічого їсти, співати, слухати музику, шити, прати, будь-що різати.

У Страсну суботу починаються приготування до Великодньої святкової трапези. Для господарок це найбільш клопітливий день, адже потрібно все приготувати, зпекти, зварити. Цього дня красять яйця та виготовляють писанки. У суботу в Єрусалимі сходить благодатний вогонь, а потім настає Воскресіння Христове.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
4013
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація