Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У православних та греко-католиків розпочався Великий піст

Великий піст – це найдовший і найсуворіший з-поміж чотирьох багатоденних постів

З понеділка у православних і греко-католиків почався Великий піст.

Напередодні християни східного обряду востаннє перед постом споживали скоромне та просили один в одного прощення за вчинені провини.

Великий піст – це найдовший і найсуворіший з-поміж чотирьох багатоденних постів, встановлених церквою. Він триває 7 тижнів – 40 днів підготовки до згадки про страждання Христа та Страсний тиждень. Завершується період утримання від їжі та розваг Великоднем. Святкування Христового воскресіння цього року припадає на 12 квітня.

Церковний устав вимагає не вживати під час Великого посту м'ясні страви, рибу, молоко, сир і яйця. Послаблення щодо режиму харчування надаються людям похилого віку, хворим, маленьким діти, вагітним жінкам і молодим матерям. На інакший режим харчування можуть розраховувати також ті, хто вибрався подорожувати.

Священики наголошують, що формальне дотримання вимог щодо споживання їжі та стримання від розваг не є головним сенсом Великого посту. Це насамперед період покаяння, примирення з Богом та праці над власним духовним зростанням, наголошують вони.

Тому церква радить у цей час більше уваги приділяти молитві, читанню Святого письма, відвіданню богослужінь і справам милосердя. 

Нагадаємо, що священики радять у піст не слухати музики і забути про телевізор

ВідеоМасляну в Києві відзначили скромно

Залиште свій коментар

Вибір редакції