Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Росії завели кримінальну справу проти В’ятровича

Кримінальне провадження відкрили за фактом "реабілітації нацизму".

Слідчий комітет Росії відкрив кримінальне провадження проти голови Українського інституту національної пам'яті Володимира В'ятровича. Його звинувачують у "вчиненні злочину проти миру і безпеки людства", - передає Слідчий комітет. 

"В'ятрович, використовуючи своє службове становище, діючи під виглядом всебічного вивчення історії української держави здійснює систематичне заперечення фактів, встановлених вироком Міжнародного військового трибуналу, зокрема, про саму приналежність українських націоналістів часів Великої Вітчизняної війни до військ СС і їхньої участі у військових злочинах проти мирного населення. СС використовували цілі, які відповідно до Статуту є злочинними, зокрема, переслідування і винищення євреїв, звірства і вбивства в концентраційних таборах, жорстоке поводження з військовополоненими і їх вбивства", - йдеться у повідомленні.

У Слідчому комітеті заявляють, що "героїзація нацистських злочинців" не може залишитися без належної уваги. "Дії такого роду, тим більше з боку представників народу, чиї предки гинули від рук фашистів, викликають подив, і особи, які вчиняють такі злочини, повинні понести законне покарання", - йдеться у повідомленні.

Володимир В'ятрович, коментуючи відкриття кримінальної справи у Росії написав в Facebook: "Російська гарячка - вона нещадна".

Нагадаємо, Польща заборонила в'їзд в країну главі Українського інституту національної пам'яті Володимиру В'ятровичу. Раніше Польський Сейм підтримав резонансну постанову, в якій визнає Волинську трагедію 1943-45 років "геноцидом, вчиненим українськими націоналістами проти мешканців ІІ Речі Посполитої". В'ятрович назвав ухвалу польського Сейму не історичним рішенням, а "історичним непорозумінням".

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції