Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Криму для отримання російського паспорту ввели спеціальну процедуру

За відмову процедуру видачі припиняють.

Аби отримати паспорт в анексованому Севастополі, громадянам пропонують присягнути на вірність Росії, повідомляють Крим. Реалії.

Як зазначаеться, для отримання документа було створено спеціальну процедуру, за якою людям пропонують присягнути на вірність Російській Федерації та отримати російський паспорт без перешкод. А от тим, хто відмовиться, доведеться почекати, оскільки відмова передбачає призупинення процесу оформлення документа.

При цьому координатор польового правозахисного центру в Криму Олександра Криленкова зауважила, що наразі з українським паспортом і кримською реєстрацією на півострові дуже складно працювати та навіть отримувати медичні послуги.

"У деяких інших країнах теж таке є, наприклад, в США. Тобто в самій цій ідеї нічого надприродного немає. Однак спрощення процедури для українців - нонсенс, не можна відмовлятися від громадянства на території або в фактичній юрисдикції іншої держави. Щось схоже, до речі, сталося в Криму після анексії, коли людей масово змушували писати відмови від українського громадянства. Зараз з українським паспортом і кримською реєстрацією на півострові неможливо ні працювати, ні отримувати медичні послуги, нічого. З іншого боку, присяга передбачена саме для іноземців, а кримчан такими Росія з самого початку не вважає," - заявила Криленкова.

Нагадаємо, у вересні Управління Верховного комісара з прав людини оприлюднило доповідь про порушення Російською Федерацією прав людини в окупованому Криму. Ще раніше Рада Європи вкотре засудила незаконну анексію Криму і підкреслила, що це є "порушенням міжнародного права і не може служити підставою для будь-яких змін його статусу".

ВідеоУ Криму севастопольців призивають до служби у російській армії

Залиште свій коментар

Вибір редакції