У вишах вже вимагають від студентів-бюджетників "благодійні" внески

Дата публікації
У вишах вже вимагають від студентів-бюджетників "благодійні" внески

Вузи вимагають грошей від бюджетників / УНІАН

У випадку, якщо студент не оплатив чек, його обов'язково "завалять" на сесії.

У вузах у новоспечених студентів вимагають благодійні внески.

У разі несплати на навчанні можна поставити хрест, пишуть Вести.

"До мене звернулася дівчина, яка вступила на бюджет в Луганський аграрний університет. Там їй дали розписку, що взяли оригінали документів, і сказали по цій розписці сплатити благодійний внесок 1,5 тис. грн до 10 серпня, інакше вона не вступить. Відмовити у вступі вони не можуть, але можуть просто завалити на першій сесії. Таке повторюється з року в рік в різних вузах", - розповів координатор громадської ініціативи "Студентський захист" Андрій Черних.

Кореспондент Вестей подзвонив у приймальню комісію Луганського аграрного вузу і представився студентом, який просить відстрочити виплату благодійного внеску на один день, до 11 серпня. Цікаво, що у нього навіть не спитали, про який внесок йде мова і навіщо потрібна відстрочка, а строго відповіли: платити потрібно 10-го.

У Міністерстві освіти і науки запевняють, що це незаконно.

"Студентці потрібно повідомити про це на нашу гарячу лінію (481-32-15). Ми обов'язково розберемося", - сказав директор департаменту вищої освіти МОН Юрій Коровайченко.

Нагадаємо, скандального ректора Податкової академії Петра Мельника зловили на хабарництві. На час слідства суд обрав йому запобіжний захід у вигляді утримання під домашнім арештом.

Наступна публікація