Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Затоці вшанували жертв "Іволги", що затонула рік тому

Пам'ятний знак спорудили родичі власним коштом.

У Затоці на Одещині відкрили пам'ятний знак загиблим пасажирам прогулянкового катера "Іволга". Торік 22 людини загинули, коли перевантажене судно перекинулося в штормовому морі, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Геннадій прийшов вшанувати пам'ять загиблого брата. У тому фатальному рейсі на "Іволзі" вони були удвох, а повернувся він один, бо пощастило опинитися поблизу рятувального плоту. На ньому берега дісталися 13 людей. Ще 8 підібрав рибацький катер. 20 людей загинули, 2 так і не знайшли.

Відео В місці виходу останнього рейсу катера "Іволга" рідні загиблих встановили пам'ятний знак

Родичі Віктора Чабана шукають його й досі. "Ми так думаємо, що помер. Але якщо не знайшли, є хоч якась надія", - зізнається Галина Чабан.

Дотепер ніхто не відповів за смерті людей. Розгляд справи триває. На лаві підсудних капітан затонулого катера. Він взяв на борт більше людей, ніж це дозволено, і повіз їх у море під час шторму. "Він вирішив: сезон закінчується, хотів грошей підрубити ще", - вважає постраждалий Володимир Туріца.

Фотогалерея Затонулий біля Затоки катер "Іволга" витягли з моря (2 фото)

Нині капітан "Іволги" під вартою. Кожен день у СІЗО йому йде за два, згідно закону Савченко. Постраждалі та родичі загиблих вважають, що на лаві підсудних мало б бути набагато більше людей. Зокрема, власник компанії, якій належав катер, а також численні контролери, які систематично закривали очі на порушення експлуатації судна.

Бездіяльність чиновників та посадовців розглядають в окремих кримінальних провадженнях. Вони досі на стадії досудового розгляду. "Про підозру поки нікому не повідомлено", - розповіла речник прокуратури області Інна Верба.

Пам'ятний знак відкрили на тому самому причалі, звідки "Іволга" вирушила у свій останній рейс. Його споруджено за кошти самих родичів. На панахиду ніхто з офіційних осіб не прийшов. Натомість бізнес із ризиком для життя у Затоці процвітає. Оголошення з пропозицією морської рибалки тут можна побачити майже скрізь.

Кореспондент ТСН Олена Черняєва

Залиште свій коментар

Вибір редакції