Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У ЗСУ прокоментували облави на призовників у клубах

Відповідальність за призов громадян на військову службу покладається на місцеві органи влади.

Організатори рейдів у публічних закладах з перевіркою документів та затриманням молодих людей маніпулюють обов'язками ЗСУ, зокрема, і військового комісаріату.

Про це повідомив прес-офіцер управління зв'язків з громадськістю ЗСУ Юзеф Венскович, пише УП.

"Такими діями вони (організатори рейду – Ред.) маніпулюють обов'язками Збройних сил України і зокрема - військового комісаріату, нібито це вони проводять якісь облави. Ні, військкомати жодних перевірок чи облав не проводять: вони не мають таких повноважень - перевіряти документи на вулиці. Це повноваження Нацполіції", - заявив Венскович.

Венскович додав, що відповідальність за призов громадян на військову службу покладається на місцеві органи влади.

"Для цього вони формують призовну комісію, яку очолює один з заступників голови держадміністрації. До складу комісії входять військовий комісар, представник Нацполіції, медичний працівник і працівники органів соцзахисту населення, та інші посадові особи, відповідно до рішення голів обласних держадміністрацій та їх заступників", - зазначив речник ЗСУ.

ВідеоОблава у нічному клубі: свідки розповідають про застосування сили з боку армійців

Своєю чергою, якщо громадянин ухиляється від призову, призовна комісія ухвалює відповідне рішення, що він ухиляється чи має законодавчі підстави для відтермінування служби та передає документи до Нацполіції для вжиття заходів. При цьому Венскович не виключив, що проведення подібних рейдів є ініціативою місцевого врядування.

Нагадаємо, у Львові в ніч проти субти, 4 листопада, військові з поліцією влаштували облаву на студентів. За словами студентки, яка була на місці інциденту, Софії Галан, документи перевіряли у хлопців призовного віку. Військові намагалися влаштувати перевірку і всередині нічного клубу Paradox. Водночас проведення облави підтвердив керівник Західного регіонального медіацентру Міноборони Олександр Поронюк. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції