Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Україна святкує День соборності

Цього дня українці шикуються у живий ланцюг.

В Україні 22 січня святкують річницю з моменту підписання так званого акту "злуки", договору про об'єднання українських республік УНР і ЗУНР - День соборності.

Щорічно в цей день відзначають важливу історичну подію, що відбулася 1919 року - проголошення Акту злуки Української народної республіки і Західноукраїнської народної республіки. Також цього дня згадують підписання Четвертого Універсалу Центральної Ради. Це сталося роком раніше - 22 січня 1918 року. Цим документом проголошувалася повна незалежність УНР.

Формально цей акт злуки не втілився у створення незалежної держави, проте він став першим кроком до цієї історичної події, яка сталася вже 1991 рокуі після розпаду СРСР.

Вперше День соборності України відсвяткували 1939 року в Хусті. Тоді це місто було столицею Карпатської України - чехословацької автономії. А офіційно святкувати День соборності в Україні почали лише 1999 року після указу президента Леоніда Кучми.

1990 року провели так званий "живий ланцюг". Тоді люди вишикувалися ланцюгом" від Києва до Львова та Івано-Франківська. За різними оцінками, участь у такій акції взяли до трьох мільйонів людей.

З того часу таку акцію проводять щороку.

Відео В Україні відзначають День соборності

Живий ланцюг через Дніпро, прапори України на адміністративних будівлях та історична поштова марка. День соборності святкують в Україні. Рівно сто років тому Українська Народна Республіка та Західно-Українська Народна Республіка об’єдналися в одну державу. Акт злуки був проголошений 22 січня 1919. 

В Україні відзначають День соборності

Залиште свій коментар

Вибір редакції