Україна відривається на іноземцях за візові проблеми з ЄС

Україна відривається на іноземцях за візові проблеми з ЄС

Ілюстрація

Виявилось, що візова політика України щодо громадян африканських країн дуже схожа на візову політику ЄС щодо України.

У відповідь на посилення візових санкцій ЄС, Україна, в свою чергу, посилює візовий контроль для громадян країн Африки та низки інших держав, пише журнал "Кореспондент".

Причина, через яку Україна виявилася негостинною до іноземців, подвійна. З одного боку, вплинуло посилення візової політики, яке Київ робить у відповідь на заходи, що застосовуються до українців у країнах Євросоюзу.

"Візова політика України щодо громадян африканських і низки інших держав симетрична візовій політиці країн ЄС стосовно українців", – заявив екс-заступник міністра закордонних справ Валерій Чалий.

Інша сторона цієї ж медалі – некомпетентність консульських працівників, які, наприклад, не знають, які документи потрібні для оформлення візи і в якому вигляді їх подавати. Про це розповідають не тільки іноземці, але й український міграційний адвокат Ігор Геллер, який консультує іноземців, що в'їжджають в Україну.

Чалий впевнений, що українське візове законодавство ліберальне, особливо до країн ЄС та Північної Америки. Адже їм з часів президентства Віктора Ющенка, який проводив політику відкритості, потрібні візи, тільки якщо вони прибувають в Україну надовго, наприклад, для роботи.

Однак якщо вже європейцям доводиться отримувати українську візу, вони на своїй шкурі можуть відчути всі тонкощі дипломатичних відносин своєї країни з Києвом.

Прикладом може стати британець Девід Пейн, маркетинг-директор з комунікацій компанії Pulse, який вже 19 років працює в Києві, тепер точно знає, скільки коштує британська річна робоча віза для українця, – 10,4 тисяч грн.

Це за умови звичайного оформлення візи, яке триває п'ять тижнів. Якщо є потреба пришвидшити процес, сума складатиме вже 22,2 тисячі грн. Більшість іноземців їдуть на схід Європи по роботі і тому не можуть півтора місяця чекати дозволу на в'їзд. Тим часом, ще в минулому році Пейн платив за візу 1,5 тисяч грн.

Підвищення цін стало відповіддю на стандарти Великобританії, коментують підвищення в українському МЗС - нібито там все прискіпливіше ставляться до гостей з України, і ми адекватно на це реагуємо.

"Підвищення цін на візи для британців, що працюють в Україні, – гідна відповідь візовій політиці Британії", – упевнений і Чалий. Він згадує, що Київ багато разів намагався домовитися з Лондоном про спрощення процедури оформлення документів на британську візу, але отримав відмову.

Проте, у громадян неєвропейських країн виникає ще більше труднощів в отриманні віз. Датчанин, організатор Міжнародної конференції журналістів-розслідувачів Хенрік Каупхольц, зрозумів це у той момент, коли організовував приїзд до Києва 520 журналістів з 89 держав світу.

Приклад 20 його колег з Африки та Азії, яким Україна так і не дала візи, довів йому, що українські консульські працівники оберігають країну не гірше за прикордонників. Причому Каупхольц стверджує, що отримати візу нескладно. Куди складніше зрозуміти, що необхідно для її видачі.

"Працівники українських дипустанов не знали, які документи потрібні, – розповідає данець. – Визначившись з набором паперів, спочатку просили копії, потім оригінали".

Читайте також:

"Візове" похолодання: українцям частіше відмовляють у Шенгені

Сенату США пропонують продавати трирічні візи по 500 тис. дол.

ЄС кардинально скоротить видачу Шенгенських віз простим українцям

Повʼязані теми:

Наступна публікація