Україна відзначає День пам’яті та примирення

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

74 роки тому закінчилась Друга Світова Війна.

День пам’яті та примирення відзначають в Україні у середу, 8 травня. 74 роки тому був підписаний акт капітуляції нацистської Німеччини. Про це повідомили в ефірі “Сніданку з 1+1”.

У цей день вшановують пам’ять загиблих у багатьох країнах світу, і вже вп’яте офіційно в Україні. В містах відбудуться церемонії покладання квітів, урочисті заходи.

Також у кількох обласних центрах ввечері проведуть акцію “Перша хвилина миру”, яка присвячена припиненню вогню 1945 року. У Європі сьогодні відзначають день перемоги над нацизмом у Другій Світовій війні. В Україні це свято відбудеться вже завтра. Символом пам’яті жертв війни є червоний мак.

Але у нас роками формувалась інша традиція – святкувати день перемоги 9 травня. “Сніданок” дізнався, чому виникло дві дати.’

Дві капітуляції Вермахту. Так у світову історію потрапило свято Перемоги. Через кілька днів після захоплення Берліна 7 травня 1945 року у французькому Реймсі антигітлерівська коаліція підписала акт капітуляції нацистської Німеччини. А вже наступного дня європейські та американські союзники СРСР почали святкувати перемогу.

Проте Сталіна це не влаштовувало. Він вимагав повторного підписання акту капітуляції, але на своїх умовах. За його логікою, хто брав Берлін, той має і приймати німецьку капітуляцію. І ось 8 травня 1945 року у передмісті Берліна був підписаний новий документ. Офіційно на наступний день 9 травня Сталін звернувся до радянського народу та оголосив день перемоги. Тому Україна, як і усі колишні республіки СРСР, відзначала день перемоги у Другій світовій війні 9 травня. На день пізніше, ніж решта світу. А ось традиція вшановувати ветеранів 8 травня з`явилася у нас 2015, коли в Україні офіційно запровадили День пам`яті та примирення. Адже саме ця дата - загальноєвропейський день перемоги над нацистською Німеччиною. А 9 – це данина історичній пам`яті, і цей день залишається в Україні вихідним.

ВідеоДень пам’яті та примирення вшановують в Україні

74 роки тому 8 травня був підписаний акт капітуляції нацистської Німеччини. У цей день вшановують пам’ять загиблих у багатьох країнах світу і вже уп’яте офіційно в Україні. У містах відбудуться церемонії покладання квітів, урочисті заходи. У Європі сьогодні відзначають День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.  

День пам’яті та примирення вшановують в Україні

Залиште свій коментар

Вибір редакції