Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Україна вперше проведе повністю електронну вступну кампанію до вишів

Усіх абітурієнтів закликають користуватися інтернетом і не створювати ажіотажу.

Сканер та інтернет – це те, що має обов'язково знайти абітурієнт, якщо хоче вступити до вищого навчального закладу. Цьогоріч подати документи до вишу можна було лише через мережу, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Торік у перші години вступної кампанії на ганку столичного медуніверситету була величезнана юрба абітурієнтів. Вони записувалися в чергу, аби подати документи, а окремо юрбилися батьки, котрі складали список черговиків уже на наступний день. Цього року, запевняють у Міносвіти, такого вже не буде.

Точніше не має бути. Бо цьогоріч подати документи до вишу можна лишень через інтернет. Освітяни саме закінчують допрацювати електронну заявку. Ексклюзивно для ТСН фахівці демонструють те, що абітурієнти побачать аж у понеділок, 11 липня. Тоді офіційно стартує вступна кампанія. З нуля годин вступник зможе зайти на сайт "електронна освіта". Там спочатку слід зареєструватися, створити особистий кабінет. І вже в цьому кабінеті буде доступна електронна заявка на вступ. "Цьогоріч є нововведення, що слід завантажити додаток до атестату", - попереджають освітяни.

Відео Нові правила подачі документів до вишу для абітурієнтів

Цей документ слід заздалегідь його відсканувати. І обов'язково наперед продумати, який виш чи яка спеціальність у пріоритеті. Цьогоріч можна вступати на на 5 спеціальностей, однак подати при цьому не більше 15 заяв. Тому пріоритетів теж 15. Думати треба перше, ніж відправляти електронні заявки. Бо щойно вони будуть зареєстрованими у виші – стануть офіційними та відіграти їх назад уже не буде змоги.

На цьому подача документів завершується. Далі залишається лишень в інтернеті стежити, які ви у списку і, зрештою, чи будете рекомендровані до вступу. "Ті, хто не має інтернету, може під'їхати у будь-яких вищий навчальний заклад, не обов'язково у той, в який хочуть вступати, і там їм допоможуть подати їхні документи", - запевнила міністр освіти Лілія Гриневич.

Саме для таких випадків працюватимуть приймальні комісії. Чи витримає система навантаження – ніхто не зарікається. Торік, коли подавати документи можна було ще й вручну, електронна система все одно не витримала і лягла на дві години. Можливість збоїв передбачають і тепер.

Рекомендація чиновників – не штурмувати сайт у перший день. Часу є аж до 27 липня. Список на вступ формується не хто перший, а хто розумніший. Як повідомлялося, кращими абітурієнтами цьогорічного ЗНО стали киянка та одеситка.

Кореспондент ТСН Інна Боднар

Залиште свій коментар

Вибір редакції