Українці продовжують блокування російських фур після рішення Кабміну

Перше ніж припинити акцію, люди хочуть переконатися, що урядова постанова реально діє.

Блокування руху російських фур, яке почалося на дорогах України минулого тижня і охопило більше десяти областей, триватиме навіть після рішення Кабінету міністрів про заборону транзитних вантажних перевезень для машин з РФ. Новину про урядову постанову активісти зустріли радісно, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Учасники блокування кажуть, що рішення державного рівня є правильним, хоча й запізнілим. Однак акцію припиняти не збираються.

"Ці рішення треба було впроваджувати два року тому, коли почалася війна", - вважає представник "Правого сектору" Олександр Паращук.

Активісти кажуть, що не зніматимуть постів, доки не переконаються в реальному виконанні урядової постанови.

"Побачимо, що постанова діє – і рух російських автомобілів дійсно припинено. Тоді ми будемо знімати блокпости", - пояснив учасник блокування Ігор Стефанюк.

ВідеоАктивісти блокують рух російських вантажівок на міжнародних трасах України

Нагадаємо, 12 лютого активісти на в'їзді в Закарпаття почали зупиняти російські фуриУчасники блокади мають на меті не допустити в'їзду в Україну торговельного транспорту країни-окупанта. Згодом до блокади долучилися жителі кількох областей:Львівської, Волинської, Житомирської, Рівненської, Чернівецької, Івано-Франківської, Сумської та Вінницької. До акції долучилися Одещина.

Росія запровадила  заборону на транзит українських вантажів у рамках загальної політики захисту російського ринку, прийнятої Кремлем у відповідь на набрання чинності Угоди про зону вільної торгівлі між Україною та Євросоюзом з 1 січня 2016 року. Пізніше стало відомо, що Росія може розблокувати транзит вантажоперевезення з України своєю територією.

У Мінекономрозвитку наголосили, що масового блокування українських вантажівок у Росії, які транзитом їдуть територією цієї країни, немає. Є лише обмеження на транзитні перевезення українських товарів "під ембарго" територією РФ до Казахстану.

15 лютого уряд України ухвалив рішення призупинити транзит російських вантажівок територією України у відповідь на блокування транзитних українських фур у РФ.

Кореспондент ТСН Степан Грицюк

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: