Українські адвокати почали власне розслідування вбивства Грабовського

Про це на похороні вбитого заявила керівник української асоціації адвокатів.

На прощання з адвокатом російського ГРУшника Олександра Александрова Юрієм Грабовським зібралися відомі юристи. Вони вважають убивство колеги зумовленим винятково його професійною діяльністю, повідомляє кореспондент ТСН.

"Ми прощаємося з Юрієм Грабовським. Він третій в черзі вбитих адвокатів останнім часом. Вбитий звіряче. Юрій відомий, видатний, талановитий адвокат. Ми розуміємо, що адвокатура таким чином знищується, і навіть знищується фізично. Ми звернулися до всіх правоохоронних органів, звертаємося до президента – захистити адвокатів. Ми звертаємося до суддів. Які просто зобов'язані при перших погрозах адвокатів вживати заходи безпеки", - заявила голова Національної асоціації адвокатів України та Ради адвокатів України Лідія Ізовітова.

За її словами, колеги пам'ятатимуть Грабовського.

"Сьогодні у Юри останній суд. Він втратив адвокатське свідоцтво. Але справа честі всіх адвокатів – захистити його пам'ять, і ми будемо все для цього робити", - підкреслила керівник українських адвокаті.

Вона наголосила, що колеги проводять власне розслідування смерті Грабовського та нададуть зібрані матеріали в офіційному суді.

ВідеоУ Києві поховали вбитого адвоката російських ГРУшників Юрія Грабовського

"Людина, яка мало говорила про себе, але в житті була відвертою, щирою, дуже професійною, комунікабельною, доброю. В нього надзвичайно багато друзів. Ми висуваємо єдину версію, і прошу не спекулювати на інших. Прошу всіх журналістів, ви могли проаналізувати всі ті кадри, які були відомі і відкриті. Його смерть пов'язана з професійною діяльністю. З професійною діяльністю, як адвоката, мабуть. Комусь не потрібно, щоб людей захищали професійні і досвідчені адвокати. Ми не висуваємо версій, хто. Ми висуваєм єдину версію – що його смерть пов'язана з адвокатською, професійною діяльністю. Особисті мотиви ми відкидаємо. Проводимо власне розслідування, і цього, поки що, не скажемо. Ми про це скажемо на стадії досудового слідства, в суді, тоді, коли треба буде подавати докази. Ми до цього ставимось нормально. І розуміємо, що перш за все військова прокуратура взяла до свого провадження цю справу, тому що остання справа кримінальна , яку проводив Юрій Грабовський, була пов'язана з розслідуванням військової прокуратури", - підсумувала Ізовітова.

Напередодні тіло адвоката Грабовського упізнала його рідна сестра. Щоб поховати брата, Ольга Грабовська приїхала до України з Ізраїлю, де проживає вже багато років.

За її словами, вбитий був дуже закритою людиною, і про свою роботу ні з ким не розмовляв. Тому те, що сталося, було для сестри шоком. Вона не знала, що Юрій працює на резонансних політичних справах.

Як повідомлялося, 9 березня Грабовський повинен був з'явитися на засідання суду по справі Александрова і Єрофєєва, однак через його відсутність засідання було перенесено. 10 березня Національна поліція України почала розшукувати зниклого адвоката.

Його тіло згодом знайшли в Черкаській області. Головний військовий прокурор Анатолій Матіос заявив, що вбивство було добре профінансовано та ретельно сплановано.

Кореспондент ТСН Тетяна Боковня

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: