Українські хірурги вперше замінили серцевий клапан 97-річній пацієнтці

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Бабуся радіє не лише тому, що жива, а й тому, що все минулося безболісно.

Українські лікарі врятували життя 97-річній бабусі, котрій замінили серцевий клапан. Раніше схожі операції пацієнтам такого віку не проводили, тому недужим залишалося скласти руки й очікувати смерті, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Серцевий клапан Любові Михайлівни потребував якнайшвидшої заміни, однак поважний вік пацієнтки створював чимало загроз. Жінка нервувала, боялася та взагалі готувалася до найгіршого, але здатися син не дозволив. "Я впевнений був, що вона витримає все", - каже він. Не злякалися й лікарі, котрі погодилися на операцію. Любові Михайлівні замінили серцевий клапан, не розрізаючи груднину.

ВідеоУнікальна операція: столичні хірурги 97-річній бабусі замінили клапан на серці

Раніше подібні операції пацієнтам такого віку не проводили. Недужим залишалося скласти руки і очікувати смерті. Однак у цьому випадку лікарі не здалися. Як почуває себе бабуся зараз – у сюжеті.  

Унікальна операція: столичні хірурги 97-річній бабусі замінили клапан на серці

Таким чином, бабуся стала найстаршою в Україні пацієнткою, якій замінили клапан. "Ця операція дозволяє обійтися без розрізу, що найбільш травматичне для пацієнтів, без використання штучного кровообігу та, власне кажучи, без зупинки серця", - пояснив кардіолог Євген Марушко. Щоби встановити клапан, хірургам знадобилося лише два невеликі надрізи в ділянці серця і біля стегнової артерії. Через одне провели сам клапан, а через інше – трубку, що контролювала положення клапана. "Така операція дозволить їй ще жити досить довго", - вважає медик.

Операцію Любов Михайлівна перенесла легко. "Найголовніше, що в мене нічого не болить", - радіє вона. І вже поспішає вставати з ліжка, хоч і не наважується поки що ходити на великі відстані. Лікарі ж тепер планують робити якомога більше подібних операцій і рятувати стареньких, а пацієнтам поважного віку радять не боятись операцій і стежити, коли серце починає давати збої. "Цей випадок показав, що пацієнтам похилого віку може бути надана кваліфікована допомога з низькими ризиками для того, щоби вони продовжували жити далі", - заявив Марушко.

Кореспондент ТСН Інна Власова

Залиште свій коментар

Вибір редакції