В Києві невідомі вкрали 16 щойно висаджених кущів

В Києві невідомі вкрали 16 щойно висаджених кущів

Озеленювачі сподіваються, що крадія знайдуть.

У столичному парку невідомі вкрали щойно висаджені кущі. Озеленювачі в розпачі: хотіли навести у парку лад, зупинити воду, яка змиває весь газон. Але добрі наміри за ніч пішли нанівець.

Про це йдеться у випуску ТСН 19:30.

Столичний парк "Березовий гай". Зеленбудівки, що гарують на галявині, висаджують не берези, а щось інше. Валя - ландшафтна дизайнерка і саме вона продумала, де і що садити, і знає що і як називається. 

"Проблема, коли йдуть дощі, то зверху вся вода іде до низу і змиває весь газон", - розповіла вона.

Щоб цьому запобігти, трішки вище висадили ялівець козацький. Це зробили вчора, а вже сьогодні на його місці залишилися самі ямки. За ніч викопали 16 штук. "Це дуже ганебне явище, ми ніби рухаємося до Європи, використовуємо європейські стандарти", - поскаржилась вона.

Керівник районного управління зелених насаджень про крадіжку зелені із парків говорить з усмішкою. Це сміх крізь сльози. Бо торік висадили ялівець вертикальний. Садили півколом у два ряди. "Залишилося 11 штук. А було 90 За два дні украли 79 штук", - сказав він.

Ялівець згодом знайшли висадженим біля приватного обійстя. Господиня забарикадувалася. Аби відстежувати тих, хто викопує те, що самі не садили, у парках встановлюють камери спостереження, регулярно курсує муніципальна поліція. Але любителів дармової зелені це не зупиняє роками і не тільки в Києві.

Цьогоріч відповідальність за крадіжки переглянули. Так, якщо вкрадено майна до 227 грн, то це дрібна крадіжка і за неї незначний штраф. А якщо поцуплено на більшу суму, то це вже кримінальне правопорушення і тут штрафи від 17 тисячі гривень. 

У "Березовому гаю" ялівця цієї ночі накрали на кримінальне правопорушення. Бо лишень один кущик коштує 300 гривень. Озеленювачі сподіваються, що знайти крадія вдасться. Бо, як показує практика, на цьому ласий до чужого не зупиниться і вийде копати ще. Просять перехожих не оминати це увагою і викликати поліцію. Досвід попередніх років теж показує, що небайдужих багато, а є такі чуйні, що крадіїв зелені, тут же на місці спонукають посадити викопане назад. 

Новини України: у столичному парку невідомі поцупили щойно висаджені кущі

Новини України: у столичному парку невідомі поцупили щойно висаджені кущі

 

Повʼязані теми:

Наступна публікація