Одеських поліцейських підозрюють у катуванні людини - Офіс генпрокурора

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Слідство встановило, що правоохоронці силоміць витягли людину у важкому стані з машини швидкої допомоги і вимагали повторно відібрати кров для аналізу.

Начальнику слідчого відділення одного з територіальних підрозділів поліції в Одеській області та слідчого цього ж підрозділу повідомили про підозру у катуванні людини.

Про це повідомили у пресслужбі Офісу генпрокурора.

"Поліцейські навмисно силоміць перешкоджали протягом кількох годин вивезенню з районної до обласної лікарні особи, яка перебувала у вкрай важкому стані та потребувала негайного хірургічного втручання. Працівники поліції пояснювали свої дії нібито потребою відібрати зразки крові для оцінки стану її сп’яніння. Водночас лікарі повідомили їм, що зразки вже були відібрані у присутності слідчого, й стан алкогольного сп’яніння не підтвердився", - з’ясували слідчі.

За даними слідства, пояснення лікарів не задовольнило працівників поліції, тож вони спочатку не дозволяли їм вивести потерпілого з реанімаційного відділення, потім протягом кількох годин не дозволяли швидкій виїхати за межі лікарні і, застосовуючи фізичну силу, витягли його зі машини, одягли кайданки та затягли назад до лікарні, вимагаючи від лікарів повторно відібрати у потерпілого кров для аналізу.

"Враховуючи тривалість таких дій, а також вкрай важкий стан пацієнта, спираючись на практику Європейського суду з прав людини, згідно якої ненадання медичної допомоги за наявності загрожувальних життю обставин є катуванням, такі дії працівників поліції були кваліфіковані прокурорами Офісу Генерального прокурора саме як катування", - уточнили в ОГП.

Як зазначається, у разі встановлення судом провини поліцейських їм загрожує до 10 років позбавлення волі.

Нагадаємо, раніше під Києвом викрили поліцейських, які чотири години катували та закрили в багажнику чоловіка. Інцидент стався поблизу Києва у Василькові.

Залиште свій коментар

Вибір редакції