Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
В Україні без попередження почнуть перевіряти якість продуктів

Стали кусючими і штрафи для недобросовісних виробників.

Більше ніяких попереджень! В Україні набули чинності нові правила перевірки якості продуктів. До приходу представника органа контролю, бізнес має бути готовим без анонсу і щодня. Раніше Держпродспоживслужба мусила попереджати підприємство про перевірку за 10 днів. Несумлінних підприємців перевірятимуть частіше за інших. І суворо штрафуватимуть. А за великі порушення можуть і закрити, йдеться в ТСН.19.30.

Голова гризуна в стручковій квасолі, миша, яка ласує суші, чи кіт, що випорожняється на цукор... Чого тільки не побачиш у вітчизняних магазинах. Звісно, можна поскаржитись адміністрації торгового закладу, та вимагати моральної компенсації. Та чи відшкодують вам, це вже запитання інше. Є ще варіант - звернутися до представників органа контролю. Після змін правил перевірки якості продуктів у споживача великі шанси покарати недобросовісного підприємця.

«Якщо ви, до прикладу, придбали зіпсоване тістечко, обов’язково зверніться в Держпродспоживслужбу, згідно новацій на вашу заяву вони повинні відреагувати протягом декількох діб», - запевняє експерт.

Якщо продукт становить загрозу вашому здоров’ю, а то й життю, контрольний орган вийде на позапланову перевірку одразу. Щоправда не забудьте до своєї скарги прикріпити чек. Це гарантія того, що ви справді придбали товар чи послугу.

«Якщо за попереднього закону ми мали отримати декілька погоджень і в нас з моменту надходження скарги, до моменту виїзду на об’єкт і виявлення порушень могло проходити від 2 тижнів до дврох місяців , то зараз це може бути вихід уже на наступний день , або впродовж двох тижнів, це максимальний  період», - кажуть у відомстві.

ВідеоНові правила: органи контролю отримали можливість без попереджень перевіряти якість продуктів

Раніше Держпродспоживслужба мала попереджати підприємство про перевірку за 10 днів. Тепер до приходу представника органа контролю бізнес має бути готовим без анонсу і щодня. Несумлінних підприємців перевірятимуть частіше за інших. За великі порушення можуть компанії закрити, або ж суворо штрафувати. Торік розмір штрафу сягав 10 тисяч гривень, зараз буде усемеро більше.

Нові правила: органи контролю отримали можливість без попереджень перевіряти якість продуктів

І більше ніяких попереджень! До перевірок Держпродспоживслужби бізнес має бути готовий щодня. Раніше підприємства мали попереджати за 10 днів. А незмінним залишається перше й основне: маркування. Температурний режим, упаковка, умови зберігання, звертайте увагу на все, радять контролери.

Недобросовісних підприємців, контролери перевірятимуть частіше. Стали кусючими і штрафи. Тепер вони можуть сягати до сімдесяти тисяч гривень. А за сильні порушення можуть заклад і закрити. Та головне правило, яке ніхто не скасовував, це пильність самого споживача.

Залиште свій коментар

Вибір редакції