В Україні можна буде продавати ліки в Мережі: Зеленський підписав закон

В Україні можна буде продавати ліки в Мережі: Зеленський підписав закон

Фото: Pexels

Дозволяється лише роздрібна торгівля.

Президент Володимир Зеленський 12 жовтня  підписав закон, який дозволяє компаніям, котрі мають ліцензію, здійснювати електронний розрібний продаж медичних препаратів. Документ на законодавчому рівні врегульовує дистанційну торгівлю ліками.

Про це повідомляє Офіс президента.

Згідно із законом, продавець може доставляти ліки покупцеві власною кур’єрською службою або залучати кур’єрські служби доставки, операторів поштового зв’язку. Втім, вони повинні дотримуватися умов зберігання медикаментів.

Відповідальною за збереження якості медикаменту та дотримання визначених виробником умов його зберігання є компанія, яка займається е-торгівлею.

Передбачається, що завдяки закону, ліки стануть доступнішими для громадян, оскільки навіть у віддалених районах можна буде замовити медичні препарати до відділення пошти. Крім того, документ гармонізує чинне законодавство України у сфері дистанційної торгівлі ліками із законодавством ЄС.

Зазначимо, що згідно із ухваленим Верховною Радою законопроєктом, дозвіл на оптову онлайн торгівлю не поширюється. Також під забороною продаж наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів; сильнодійних, отруйних, радіоактивних та імунобіологічних ліків, які заборонені для продажу й у звичайних аптеках. Ліки за рецептом продаватимуть лише тоді, коли покупець має електронний рецепт.

Нагадаємо:

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Зеленський Володимир Олександрович
Дата публікації
Перегляди
1565
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація