В Україні можуть почати штрафувати власників кондиціонерів

В Україні можуть почати штрафувати власників кондиціонерів

Автор проєкту каже, що запрацювати зміни мають вже влітку.

Якщо конденсат із кондиціонеру ллється вам на голову, або ж ритмічно крапотить уночі, господар приладу може заслужити чималий штраф. Так вирішив один депутатів і написав відповідний законопроєкт. Каже: стосуватися новації мають геть усіх, навіть тих, хто обладнання встановив уже давно.

 Що кажуть про ініціативу експерти і власники кондиціонерів – у матеріалі ТСН.19:30.

Сергій Гривко — народний депутат. І автор відповідного законопроєкту. Каже: за кондиціонери вирішив узятися, бо їх на фасадах будинків установлюють абияк, випробовуючи нерви сусідів і перехожих. Кривдників виявлятимуть, за задумом, поліцейські та представники державної будінспекції. Порушення вже знайшов навіть у себе під боком — у будівлі, за яку відповідає, каже, апарат ВР.

За словами рієлторів, найлегше буде власникам квартир у новобудовах. Бо ж у тих, що зводять після 2014 року, згідно з нормами, система уже має бути централізованою. Тож проблема виведення конденсату вирішена одразу. Але до відповідальності, упевнений депутат, потрібно притягати і тих, хто обладнання з порушеннями встановив уже давно.

Вікторія про плани депутата почула і схопилася за голову. Жінка мешкає у будинку, якому 20 років. Не приховує: її охолоджувач сусідам — як кістка у горлі. Але встановити по-іншому не могла.

Дмитро Макогон — інженер-проєктувальник. Загалом законопроєкт підтримує. Мовляв, у більшості країн Європи понівечених кондиціонерами фасадів ми не побачимо. А таким, як Вікторія, радить зовнішні блоки охолоджувачів ставити, скажімо, на балконі, якщо він без скла. Або ж на даху.

Що запропоновані депутатом новації стануть реальністю, не вірить спеціаліст із нерухомості Іван Кудояр. Бо, виявляється, штрафи за розвішування кондиціонерних блоків без затвердженого проєкту уже є: від 340 до 1700 грн. Але хто платить?

Однак, автор законопроєкту налаштований рішуче. І пропонує у довгу шухляду його ухвалення не відкладати. Мовляв, запрацювати зміни мають влітку.

Власників кондиціонерів можуть почати штрафувати – один з нардепів створив відповідний закопроєкт

Власників кондиціонерів можуть почати штрафувати – один з нардепів створив відповідний закопроєкт

Нагадаємо, що в Україні можуть суттєво зрости штрафи за порушення пожежної безпеки і перешкоджання проведенню перевірок. За неправдивий виклик спеціальних служб пропонується встановити штраф до 10 200 грн. 

Повʼязані теми:

Наступна публікація