В Україні набирає популярності вирощування арахісу: що відомо

Дата публікації
Перегляди
1644
Поділитись:
WhatsApp
Viber
В Україні набирає популярності вирощування арахісу: що відомо

Фото: pixabay.com

Гуртова ціна українського арахісу - в середньому 50 гривен за кілограм.

В Україні набирає популярності вирощування непритаманної для країни культури - арахісу. Фермери вже експериментують із ним на своїх полях. Хоча поки що українці вживають завезений товар.

Але арахісом краще не зловживати, він може викликати алергію. Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Як вирощують

Арахіс вирощують переважно в Азії та Америці. Як виявилося, він непогано почувається і на півдні України.

Так, фермер Максим Шевченко має поля на Черкащині. Але арахіс вирощує на Херсонщині. Саме тут і клімат, і ґрунт добре підходять до цієї культури. Торік  спробував, а цьогоріч засіяв 25 гектарів.

Український арахіс збирають звичайним трактором із незвичною насадкою. Це спеціальний арахісовий копач, його особливість в тому, що він викопує і перевертає бобами догори, щоб вони краще сохли.

Максим продовжує експериментувати з новими сортами, половину врожаю продає як насіння, а половину, як їжу. Його споживачі - компанії, які займаються снеками, а також компанії, які займаються кондитерськими виробами.

А ще арахіс безвідходний. Боби - людям, бадилля - тваринам.

Ціна

Гуртова ціна українського арахісу - в середньому 50 гривен за кілограм. Хоч він і біб, але продають його поміж горіхів. Щоправда, на київських прилавках український арахіс не знайти. Лише Індія та Узбекистан.

В асортименті арахіс - смажений, не смажений, солоний, зі смаком сиру, бекону, екзотичного васабі, а також у цукрі. Різні смакові витребеньки впливають і на ціну. Зі смаками в дрібному гурті коштує 80 гривень за кілограм.

Продавці кажуть, що шанувальники арахісу діляться на дві категорії. Одні його вживають так, інші віддають перевагу стравам із цього бобу.

Нові перспективи: в Україні набирає популярності вирощування арахісу

Нові перспективи: в Україні набирає популярності вирощування арахісу

Користь та шкода

Дієтологи кажуть, що з арахісом слід бути обережним. Не більше жмені на день сушеного або дві ложки пасти. Він калорійний та алергенний. Якщо зловживати, то вся арахісова користь зійде нанівець.

Вирощувати арахіс українці  вже починають і в себе  на городах.  Він стійкий до шкідників і добрий для сівозміни.

Наступна публікація