Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
В Україні вперше хлопець із синдромом Дауна здобув вищу освіту

Богдан Кравчук став бакалавром.

11 липня диплом бакалавра історії отримав лучанин Богдан Кравчук. Він перший українець із синдромом Дауна, який здобув вищу освіту.

"Пам'ятаю як 5 років тому ми з його мамою Євгенією Кінах боролися за його право на вищу освіту. Виявилося, що радянську норму з 70-х років про заборону на вищу освіту людям з особливими потребами можна побороти сучасними підходами до освіти. Велике дякую (тодішнім) міністру освіти Сергію Квіту та його заступнику Павлу Полянському, які зрозуміли і підтримали право особливих дітей на вищу освіту. Усі ці 5 років Богдан сумлінно вчився і часто був набагато успішнішим за звичайних студентів. Вони могли прогуляти, недовчити... А Богдан так любить історію, що він не міг бути іншим і не міг підвести високу довіру до його можливостей. У його успіхах велика допомога мами - Євгенії Кінах, яка була незмінним асистентом свого любимого студента", - написала у Facebook працівниця Українського інституту національної пам'яті Леся Бондарук.

Вона зазначає, що приклад Богдана – "це промінь надії багатьом батькам особливих дітей. Бо відтепер вони знають, що якщо вірити у своїх дітей і розвивати їхні можливості, то мрії збуваються".

Перший в Україні студент із Синдромом Дауна, який отримав вищу освіту! Лесюню, Леся Бондарук, ти невтомний двигун змін в наші часи у нашій країні! :)

Опубліковано Olha Hodovanets Четвер, 11 липня 2019 р.

Два роки тому ТСН показала сюжет про Богдана. Тоді він проводив екскурсії та писав бакалаврську роботу з історії України. Богдан Кравчук з Луцька прагне довести, що заслуговує на повноцінне життя. Він, попри діагноз синдром Дауна, став першим в Україні студентом університету. А тепер уже й випускником. Він мріє про дітей та сім'ю.

ВідеоСтудент із синдромом Дауна проводить екскурсії та мріє про роботу за фахом

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції