В Україні вперше почали видавати міжнародні водійські посвідчення

В Україні вперше почали видавати міжнародні водійські посвідчення

Міжнародне посвідчення водія діятиме 3 роки.

Відсьогодні, 9 лютого, територіальні сервісні центри МВС почали видавати міжнародні посвідчення водія.

Про це повідомили у прес-службі Головного сервісного центру МВС.

"Міжнародне посвідчення водія – це нова послуга сервісних центрів МВС, яка ніколи раніше не була доступна в МРЕВ. Отримати міжнародне посвідчення водія можна лише за умови наявності національного посвідчення водія, при цьому національне посвідчення не вилучається", - пояснив керівник Головного сервісного центру МВС Владислав Криклій.

За його словами, посвідчення, згідно з міжнародними нормами, виглядає як невеличка картонна книжечка.

"Завдяки ньому розширюється перелік країн, де громадяни зможуть користуватися транспортними засобами, а також воно має важливе значення для громадян, що тривалий час перебувають за кордоном", - додав він.

Окрім цього, у сервіс-центрі наголосили, що отримання міжнародного посвідчення водія дозволить керувати транспортними засобами на території тих країн, що приєдналися до Женевської Конвенції про дорожній рух 1949 року, своєю чергою національним посвідченням можна було користуватися лише на території країн, що приєдналися до Віденської конвенції про дорожній рух 1968 року.

Міжнародне посвідчення водія видається на місці, без складання іспитів на підставі національного посвідчення водія, терміном дії на 3 роки, вартість послуги становитиме 34 грн 16 коп.

Нагадаємо, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що українцям не доведеться міняти водійські посвідчення кожні 5 років. "Є світова практика щодо водійських посвідчень, і ми будемо її дотримуватися. Ніяких "кожні 5 років" не буде. Є чинні законні норми ", - написав він. 

23 січня у своєму Facebook заступник міністра внутрішніх справ з питань євроінтеграції Анастасія Дєєва анонсувала кілька нововведень від МВС.

"Сьогодні національне посвідчення водія дає право на керування транспортом протягом 30 років з дати його отримання. За вимогами Директиви нормами мають будуть встановлені нові строки від 5 до 15 років в залежності від категорії транспорту з метою періодичної перевірки відповідності здоров'я водіїв встановленим медичним та психофізичним вимогам. До речі, категорії транспорту також будуть переглянуті", - повідомила Дєєва.

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів