Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
В Україні з’явилася перша в історії жінка-водолаз

Вибір жінки підтримали її рідні та друзі.

Оксана Чехместренко здійснила свою мрію та стала першою в Україні жінкою-водолазом. Вона вміє пірнати навіть за мінусової температури, а на собі носить до 40 кілограмів спорядження, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Жінка жартує, що найважче в її професії – це одягнути гідрокостюм. Витягати когось із води ще не доводилось, але за плечима вже з десяток занурень. "Мене не цікавить, як я виглядаю. Мене цікавить робота, цікавить бути корисною", - пояснила вона. Керівник і учитель Володимир Сковородка завжди разом, для того, аби допомогти порадою або підстрахувати дією. "У команді повинна бути дівчина завжди. Вона спонукає на розвиток", - переконаний наставник.

ВідеоОксана Чехместренко стала першою в Україні жінкою-водолазом

Оксана пірнає під лід, коли на вулиці мінус, на собі носить до 40 кілограмів спорядження. У свої 30 жінка виховує трьох дітей, тричі на тиждень займається боротьбою, але головне - нарешті здійснила мрію свого життя. Стала першою в Україні жінкою, якій дозволили працювати водолазом.

Оксана Чехместренко стала першою в Україні жінкою-водолазом

Донині дівчатам забороняли працювати водолазами, бо ця професія вважалася надто тяжкою. Після внесення  правок у законодавство, Оксана стала першою українкою, якій дозволили стати водолазом-рятувальником. Проте  важке спорядження для неї носять чоловіки, як і допомагають із одягом: підперізують мотузкою, на талію чіпляють 16 кілограмів ваги, плюс іще стільки ж важать кисневі балони.

Сама жінка твердить, що навантаження на водолаза скажені – більші тільки на космонавтів і пілотам-винищувачам. Крім того, є велика кількість небезпек, котрі мінімум відображаються на результаті роботи, а як максимум узагалі стають приводом завершити кар’єру. Окрім роботи, Оксана ще піклується про трьох діток, яких змалечку привчає до спорту – боротьби та бігу. Чоловік незвичний вибір професії дружиною підтримав.

Кореспондент ТСН Алла Хоцянівська

Залиште свій коментар

Вибір редакції