В Україні з'явиться державний реєстр ветеранів війни

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

До реєстру також увійдуть постраждалі учасники Євромайдану.

Кабінет міністрів України створив Єдиний державний реєстр ветеранів війни.

"Отже, зроблено всі необхідні кроки для нормативно-правового регулювання розробки реєстру - закон, підзаконні акти. Технічні вимоги до техзавдання підготовлено", - зазначила міністерка у справах ветеранів Ірина Фріз, передає Deutsche Welle.

За її словами, наступними кроками буде розробка і створення IT-системи реєстру.

До реєстру планується вносити інформацію про ветеранів війни, осіб, які мають особливі заслуги перед державою, постраждалих учасників Євромайдану 2013-2014 років і членів їхніх сімей. Серед даних, що міститиме реєстр, - імена, дата та місце народження, інформація про паспорт та документи, що підтверджують право на пільги, тощо. Зазначається, що реєстр створено для обліку цих осіб, реалізації пільг та інших соціальних гарантій і адміністрування їхніх потреб.

Міністерство у справах ветеранів було створено в Україні 28 листопада 2018 року. Воно постало на місці колишньої Державної служби у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції. Нове міністерство очолила на той момент депутатка Верховної Ради від "Блоку Петра Порошенка" Ірина Фріз.

Тим часом президент України Володимир Зеленський спростив надання громадянства України росіянам і ветеранам війни на Донбасі.

Вибір редакції