Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
В Україні з’являться трансплант-координатори

У державному бюджеті передбачені кошти на медичне обладнання для трансплантації.

Українців у сфері трансплантології чекають значні зміни.

Про це у Facebook розповіла в.о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун. 

Наприкінці жовтня Міністерство охорони здоров'я України зробило дуже важливий крок для запровадження системи трансплантації в Україні. Розпочалися закупівлі послуги для розробки Єдиної державної інформаційної системи трансплантації.

«Подібні системи працюють в усьому світі та допомагають якомога швидше знайти потенційного донора, фізичні показники якого є ідеальними для пацієнта, що потребує трансплантації. Зокрема через те, що в нас, поки що, відсутня така база потенційних донорів, трансплантації проводиться значно менше, ніж їх потребують пацієнти», - розповіла Супрун. 

Нещодавно МОЗ України вийшло на фінішну пряму по закупівлі послуги з розробки Єдиної державної інформаційної системи трансплантації та окремо – придбання реєстру донорів кісткового мозку з можливістю доступу до міжнародної бази даних донорів.

Окрім Єдиної державної інформаційної системи трансплантації, в Україні з’явиться нова професія — “трансплант-координатор”. Це люди, які мають забезпечувати весь цикл організації процесу: від отримання інформації про донора та згоди на донорство — до організації швидкої передачі органу до трансплантаційного відділення.

«Ми вже звернулися до Мінсоцполітики щодо внесення трансплант-координаторів до класифікатора професій. А на базі кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Запорізької медичної академії післядипломної освіти вже розроблено програму навчання лікарів такої спеціальності», - розповіла Супрун. 

Важливо відповідально поставитись до цього питання і керівництву закладів охорони здоров’я, діяльність яких пов’язана з трансплантацією та чітко визначатися, хто з фахівців буде направлений опановувати нову професію.

Наприкінці жовтня Міністерство охорони здоров'я України зробило дуже важливий крок для запровадження системи...

Опубліковано Уляна Супрун Вівторок, 4 грудня 2018 р.

У державному бюджеті також передбачені кошти на медичне обладнання для трансплантації.

Осучаснення та оновлення технічної бази буде відбуватися у 4 центрах, які визначені флагманами трансплантації, тобто безпосередньо виконуватимуть ці надскладні операційні втручання на національному рівні.

«Мова йде про Інститут Раку, Охматдит, Інститут Шалімова та Запорізьку обласну лікарню. Для їх розвитку ми маємо намір закупити обладнання централізовано і вже визначили потребу», - пояснила посадовець. 

Далі також запрацюють центри у різних містах країни. Для цього МОЗ України вже проводить необхідну роботу та верифікує заклади, що реально здійснюють трансплантацію чи потенційно можуть її робити.

«З наступного року також розпочнемо велику комунікаційну компанію з роз’яснення необхідності розвитку трансплантації для населення. Почнемо з медичних працівників — щоби кожен чітко розумів задачі трансплантації та механізм змін», - резюмувала чиновник. 

Нагадаємо, що раніше Супрун натякнула, що закон про трансплантації запрацює з пересадок нирок

Залиште свій коментар

Вибір редакції