В Україні заборонено ловити дельфінів

Дата публікації
Перегляди
2909
Поділитись:
WhatsApp
Viber
В Україні заборонено ловити дельфінів

Активісти скаржаться, що дельфінарії виловлюють дельфінів під виглядом передбаченого в законодавстві "спеціального використання".

Міністерство екології і природних ресурсів України на три роки ввело мораторій на вилов дельфінів.

Як повідомили у Національному екологічному центрі України, наказом міністерства "Про тимчасову заборону спеціального використання китоподібних Чорного і Азовського Морів" заборонено вилучення дельфінів з природного місця існування з якою б то не було метою, окрім випадків збору останків загиблих дельфінів з науково-дослідною метою, строком на три роки.

"Аналогічний мораторій діяв в Україні до цього року, але у березні його дія закінчилася, - зазначив учасник громадської кампанії проти комерційного використання дельфінів Євген Пахомов. - Здавалося б, навіщо вводити мораторій на вилов конкретного виду, який занесений у Червону книгу, якщо усіх їх не можна виловлювати? Але, на превеликий жаль, власники дельфінаріїв виловлюють дельфінів під виглядом передбаченого в законодавстві "спеціального використання".

НЕЦУ нагадує, що всі три види дельфінів, які зустрічаються у територіальних водах України, занесені до Червоної книги України.

При цьому в державі діє більше 15 дельфінаріїв, і будуються нові. Походження дельфінів в усіх комерційних дельфінаріях залишається під сумнівом, вважають екологи.

Нагадаємо, в травні на сході Криму уздовж двох кілометрів узбережжя - від мису Чауда у напрямку мису Опук були знайдені мертвими 26 дельфінів.

Читайте також:

Екологи: влада приховує масовий розстріл дельфінів на Миколаївщині

У Київському зоопарку через майбутній дельфінарій розгорівся новий скандал

Воротар "Барселони" пропустив гол від дельфіна (відео)

У дельфінів виявили "сьоме чуття"

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2909
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація