Екологи: влада приховує масовий розстріл дельфінів на Миколаївщині

Екологи заявили, що справу про загибель шістьох дельфінів на Кінбурнській косі "замовчують", тому що тварин розстріляли браконьєри.

Масове вбивство дельфінів, Кінбурнська коса_3
УНІАН
Мертвий дельфін на Кінбурнській косі
На узбережжі Кінбурнської коси на Миколаївщині виявили шістьох мертвих дельфінів. Екологи вважають, що тварини були розстріляні, а правоохоронці тепер намагаються "замовчати" справу.

"Знайшли дельфінів співробітники парку. Вони та перша опергрупа виявили, що в дельфінів стріляли. Тим не менш, друга група, що складалася з фахівця-іхтіопатолога та двох експертів з великих морських ссавців, зробила висновок, що дельфіни загинули з іншої, незрозумілої причини", - заявив голова Чорноморської мережі екологічних неурядових організацій Олег Деркач, повідомили в Національному екологічному центрі України.

На його думку, це означає, що комусь вигідно приховати факт розстрілу дельфінів.

"Спостерігаємо тенденцію: рік тому розстріляли червонокнижних гаг, тепер дельфінів", - заявив Деркач.

Екологи припускають, що дельфінів розстрілюють рибалки.

"Ще з радянських часів рибалки звикли сприймати дельфінів як конкурентів рибного промислу. І хоча кількість дельфінів скоротилася з 3 мільйонів до кількох тисяч, браконьєри їх досі ненавидять. Ми впевнені, що дельфіни загинули від браконьєрської кулі, і цей факт для України як сторони конвенції про охорону китоподібних, є ганьбою європейського масштабу", - сказав заступник голови Національного екологічного центру Олексій Василюк.

Він додає, що акваторія навколо Кінбурнської коси, де знайшли дельфінів, входить до складу природно-заповідного фонду і тому риболовля тут заборонена.

Мертвих дельфінів знайшли під час рейду співробітники регіонального ландшафтного парку "Кінбурнська коса" 9-10 липня.

На тілі одного з них були помітні сліди від дробу. На думку фахівців, такого масового випадку одночасної загибелі дельфінів у цих місцях ніколи раніше не було.

14 липня прибула оперативна група, яка зробила розтин одного дельфіна і дійшла висновку, що дельфін загинув від пострілів. За день інша група провела новий розтин і оприлюднила висновок, що стріляли вже в мертвого дельфіна, а визначити точну причину загибелі тварин наразі неможливо.

Нагадаємо, що в Україні зустрічається три види дельфінів, загальна кількість яких становить кілька тисяч особин. Всі три види занесені до Червоної книги Україні і охороняються державою.

Читайте також:

Криваві традиції Данії: юнаки щорічно вбивають 950 дельфінів, щоб стати дорослими

На сході Криму виявили місце масової загибелі дельфінів

Загадковий пташиний мор прийшов у Севастополь

На дні Чорного моря знайшли півтисячі бочок з хімічною зброєю

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: