В українських школах відкриватимуть авто-майстерні, лазні та хімчистки

Вже незабаром українські школи можуть перетворитися міні-підприємства.

"Безкоштовна" школа в Україні щороку дорожчає. За бажання дати дитині міцні і різноманітні знання батькам доводиться платити все більше. У столичних школах, скажімо, вже у жовтні за гроші батьків абсолютно офіційно почнуть працювати гуртки і додаткові заняття. Це і підготовка до ЗНО, або подовжена група із відвідинами басейну.

А вже незабаром українські школи взагалі можуть перетворитися на такі-собі міні-підприємства, бо - своєю постановою Кабмін дозволив відкрити там і ферму, і авто-майстерню, і навіть - хімчистку, йдеться у сюжеті ТСН-Тижня.

Цього року Софійка Кузьмич офіційно стала дорослою і пішла у перший клас. Тож у їхньому сімейному бюджеті так само офіційно з'явилася додаткова графа.

На батьківських зборах вирішили - 135 гривень на школу в рік, на харчування - додатково 15 гривень в тиждень.

"Треба туди, треба сюди, треба на якісь підручники ще здати - це вже настільки ми звикли до таких оголошень, що батьки вже без гаманця на батьківські збори не ходять, бо знають, що треба щось здавати", - розповідає мама Софійки.

Перелік того, на що здають батьки, росте у нас в геометричній прогресії. І офіційно - на різні додаткові заняття, і неофіційно - із рук у руки або на репетиторство.

Про це не хочуть говорити ні батьки, ні вчителі, ні чиновники. Наприклад, у Міністерстві освіти за три тижні так і не знайшли фахівця, який міг би роз'яснити цю тему. Порадили звертатись до районних відділів освіти.

Офіційно українським школам дозволили вчити за гроші і заробляти ще 15 років тому. А в 2010-му вийшла нова розширена постанова кабміну. Там аж 90 підпунктів. За нею у вітчизняних навчальних закладах можна відкрити авто-майстерню, лазню або навіть хімчистку.

У цій нововолинській школі постанову Кабміну читали, але поки що обходяться гуртками. Через управління освіти здають кабінети в оренду.

Німецької тут навчають безкоштовно, а за гроші - комп'ютери, танці і польська.

Так сталося, що тему грошей та недовіри журналісти ТСН продовжили в 179 столичній гімназії. Перед тим, як їхати, шукали в інтернеті їхній телефон і випадково натрапили на форум, де тутешню вчительку звинувачують у репетиторстві і незаконному зароблянні грошей.

Про ці неприємні речі директорка Тетяна Сергіївна навіть чути не хотіла. Мовляв, все це неправда і в них у школі ніхто таким не займається. Хоч додаткові заняття за гроші у них справді ведуть ті-таки вчителі.

Вони нам показали заяви батьків і запевнили - у їхній гімназії все, що понад норму і за гроші - ініціюють батьки.

Платити за те, що справді потрібно, українські батьки готові. Але багатьох із них дратує так звана добровільна примусовість - це коли не питають, а ставлять перед фактом.

На питання - дати чи не дати, українські батьки частіше відповідають - дати. Вітчизняна безкоштовна школа щороку дорожчає і вже зараз забирає відчутну частину родинного бюджету. І якщо в селах та містечках щомісячні шкільні видатки це десятки гривень, то в мегаполісах рахунок іде на сотні, а часом і тисячі гривень.

ВідеоПлатна школа

Залиште свій коментар

Наступна публікація