Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Верховний суд надав висновки щодо часу дії "закону Савченко"

Закон скасували ще у червні 2017 року, проте застосування лишилося під питанням.

Верховний суд України надав правові висновки щодо дії у часі "закону Савченко", який прирівнював один день арешту до двох днів ув'язнення.

Про це повідомляє прес-служба Генеральної прокуратури України.

За висновком суду, цей принцип застосовується лише у період дії цього закону, тобто від грудня 2015 до червня 2017 року.

"З урахуванням викладеного, ч. 5 ст. 72 КК України в редакції Закону від 26.11.2015 № 838-VIIІ не застосовується після набрання 21.06.2017 чинності новою редакцією цієї норми. Попереднє ув’язнення зараховується у строк покарання із розрахунку один день такого ув’язнення за два дні позбавлення волі лише на час дії цього Закону", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що правила зарахування попереднього ув'язнення, тобто арешту, перебування у СІЗО, до терміну позбавлення волі не можна вважати такими, що визначають "караність" чи "інші кримінально-правові наслідки діяння".

Нагадаємо, "закон Савченко" було ухвалено у грудні 2015 року. Він передбачав прирівнювання одного дня у СІЗО до двох днів позбавлення волі. Тобто час тримання під вартою множився удвічі і віднімався від терміну ув'язнення. Його скасували у травні 2017 року, а у червні президент Петро Порошенко підписав скасування.

Залиште свій коментар

Вибір редакції