Вибух будинку в Ірпені: газовики винуватять ремонт дороги поряд

Поки не знайдено джерело витоку, жителів будівлі тримають на вулиці.

Причиною нічного вибуху в житловому будинку в передмісті Києва Ірпені став побутовий газ. Сам будинок майже не постраждав, пожильців тимчасово евакуювали, а от потерпілі потрапили до лікарні з опіками, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Місцева жителька Агнеса Бровкіна встигла захопити з оселі лише каструльку та проситиме в сусідів води – додому її поліція не пускає. "Я думала, що війна почалася – такий страшний вибух був. Я виглянула на балкон, почула, що там кричать люди. Дим і гар. Самі вибігали. І почали людям обгорілим надавати допомогу", - розповіла жінка. Інна Калініна з сусіднього будинку викликала швидку. "Обгоріли дві жінки сильно – одна бабуся, інша також у віці. Їх забрали, відсотків 80-90 шкіри обгоріло", - каже сусідка.

ВідеоДві жінки – в критичному стані після вибуху побутового газу в будинку Ірпеня

Мешканці будинку ще напередодні ввечері відчули запах газу надворі. На виклик приїхали газовики з ліхтариками, які почали шукати джерело – і вже після цього вибухнуло. "Газом сильно смерділо, йшов запах. Викликали газовиків, вони шукали витік, потім стався вибух", - кажуть місцеві. Наразі газ та світло на всій вулиці відімкнули. Двоє потерпілих отримали допомогу на місці й подальшого догляду не потребують, а от шанси на життя двох жінок із тяжкими опіками лікарі поки що прогнозувати не беруться.

Епіцентр був у порожньому підвалі: споруді майже півстоліття, вибухова хвиля зірвала дерев'яну підлогу в квартирі, тому люди й обгоріли. "Стався вибух, але без подальшого горіння. Одразу було евакуйовано 27 осіб з даного будинку. Чотири з них були травмовані. Слава Богу, несучі конструкції не були пошкоджені, і цим було попереджено руйнування даної будівлі. Пошкоджено двері, міжстінні перекриття", - розповів речник ДСНС міста Юрій Осьмина.

Фотогалерея В Ірпені посеред ночі стався потужний вибух у двоповерхівці, є поранені (4 фото)

Але епіцентр робіт зараз – не ушкоджений будинок, а квартал навколо нього. Там шукають шпарини в газовій мережі. Комунальники не заперечують – вибухнув газ. Газовики підозрюють, що зношеність комунікацій у цьому випадку ні до чого, а просто при ремонті вулиці хтось пошкодив трубу. "Проводяться дорожні роботи, без нашого відома прокладали водогін. Я думаю, що було пошкоджено технікою. Це наша думка, бо ми бачимо, що тут робилося. Шукаємо пошкодження в місці, де проводилися роботи. У нас же немає повноважень зупиняти роботи – ми даємо попередження про припинення робіт, але… На них також відповідальність – вони повинні при виконанні робіт нас попередити, виконувати ці роботи в охоронній зоні з нашим представником обов'язково, і ніяк по-іншому", - наголосив технічний директор "Київоблгазу" Павло Кишкар.

За його версією, це і спричинило потрапляння палива до підвалу житлового будинку. "Скрізь комунікації ідуть підземні, тут теплотраси прокладені, по коробах теплотрас пішов газ. Він піднявся вгору і потрапив у будинки", - каже посадовець "Київоблгазу". Газовики обіцяють знайти прорив уже в п'ятницю. Тільки після цього до осель пустять мешканців, котрі поки що лишилися на вулиці. Керівництво Ірпеня гарантує їм воду, їжу і притулок. "Гроші виділені на все, що треба. Всі забезпечені всім. Але поки газовики не знайдуть свій витік, тут знаходитися поки що небезпечно. І все", - наголосила заступник міського голови Наталія Семко.

Кореспондент ТСН Станіслав Фещенко

Залиште свій коментар