Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Відомі українці підписуються під зверненнями щодо розкриття вбивства Шеремета

Далеко не все в офіційній версії та поведінці правоохоронців подобається представникам громадськості.

Одразу два звернення, що стосуються розслідування справи про вбивство журналіста Павла Шеремета, були оприлюднені напередодні в інтернеті. Під обома є підписи відомих в Україні діячів науки, культури, ЗМІ, політики тощо.

Зокрема, зі своєю оцінкою ситуації виступили учасники українського ПЕН-клубу. Звернення вони адресували уповноваженій Верховної Ради з прав людини. В ньому автори висловлюють "серйозну тривогу через порушення прав підозрюваних" та просять Людмилу Денісову взяти цю справу під особистий контроль. "Дії органів влади продемонстрували серйозне порушення базових принципів прав людини, передусім презумпції невинуватості, яка є невіддільною часткою прав людини, зокрема, права на свободу, права на повагу до людської гідності та права на життя", - вважають підписанти документу.

Вони також висловлюють занепокоєння участю в "розгляді цієї справи судді Сергія Вовка, якого чимало представників громадянського суспільства вважають одним із найбільш сумнозвісних виконавців політично вмотивованого “правосуддя” в Україні". Серед інших документ підписали Мирослав Маринович, Костянтин Сігов, Віталій Портников, Сергій Жадан, Юрій Макаров.

ЗВЕРНЕННЯ Насамперед ми висловлюємо глибокі співчуття й щиру підтримку рідним і близьким вбитого журналіста Павла...

Опубліковано Olexandre Pavlichenko Понеділок, 23 грудня 2019 р.

Інше звернення поширюється через фейсбук і містить схожі зауваження – недовіру до аргументів слідства, політичну складову та порушення прав підозрюваних, зокрема презумпції невинуватості. "Генеральний прокурор Руслан Рябошапка назвав підозрюваних "встановленими вбивцями". Президент Володимир Зеленський фактом своєї присутності на брифінгу вчинив політичний тиск на слідство. Хоча ці посадові особи мають бути гарантами дотримання прав і свобод кожного громадянина України", - йдеться в тексті звернення, адресат якого не зазначений, але з контексту випливає, що це вся українська влада загалом.

"Не претендуючи на роль суддів і не беручи на себе відповідальність стверджувати про провину чи її відсутність в діях підозрюваних, звертаємо увагу, що українське громадянське суспільство не сприймає опубліковані докази провини підозрюваних як реальну підставу для такого серйозного обвинувачення. Водночас, ажіотаж довкола справи вже завдав неймовірної шкоди не лише репутації підозрюваних і членам їхніх родин, але й Збройним Силам України, добровольчому і волонтерському руху", - зазначається в тексті. Від слідства автори вимагають прозорості та слідування законам, а також відповідальності посадовців у разі неможливості довести доказами озвучені звинувачення.

Фотогалерея Два роки після вбивства Павла Шеремета. У Києві вшанували пам’ять відомого журналіста (14 фото)

"Задля гарантії об'єктивності розслідування, уникнення його політизації закликаємо створити Тимчасову слідчу комісію у Верховній Раді України", - йдеться в документі. "Також вимагаємо від влади утримуватися від дій, які створюють атмосферу дискредитації військових, волонтерів і ветеранів", - наголошують підписанти, серед котрих академік Ігор Юхновський, професори Сергій Квіт і В’ячеслав Брюховецький, дипломати Володимир Василенко і Володимир Огризко, журналіст Вахтанг Кіпіані, політики Ганна Гопко і Тарас Стецьків, ветерани бойових дій Ігор Мазур і Мирослав Гай та інші.

Відео Музиканти і небайдужі кияни провели музичний марафон на підтримку підозрюваних у справі Шеремета

Сьогодні має відбутися апеляційний суд у справі музиканта Андрія Антоненка, якого підозрюють у причетності до вбивства журналіста Павла Шеремета. Суд мав розглянути скаргу адвокатів Андрія Антоненка та Юлії Кузьменко ще у п'ятницю, але обидва засідання перенесли, бо на суд не з'явилися прокурори. Напередодні у столиці підтримати підозрюваних у справі Шеремета - вийшли музиканти і небайдужі кияни. Як це було - у сюжеті.  

Музиканти і небайдужі кияни провели музичний марафон на підтримку підозрюваних у справі Шеремета

Залиште свій коментар

Вибір редакції