Вікові традиції. Як святкували Різдво сотні років тому наші пращури

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Бойки та лемки мали особливі традиції святкування, деякі родини продовжують відзначати Різдво саме так і нині.

Різдво, як його святкували сотні років тому. Вікові традиції і досі зберігаються в окремих сім’ях. Вечерю накривають на сіні з часником, а їдять з одного посуду, аби сім’я лишалася міцною.

Журналістам ТСН вдалося побачити, як святкують Різдво бойки та лемки. Так, у Пирогово спеціально для ТСН відтворили різдвяні традиції лемків.

ВідеоВечеря з одного посуду і символічні страви: як святкували Різдво сотні років тому

Вікові традиції і досі зберігаються в окремих сім’ях. Вечерю накривають на сіні з часником, а їли з одного посуду, аби сім’я лишалася міцною, та створювали особливе меню, де кожна страва мала своє значення. ТСН знайшла сім'ї, де досі святкують Різдво за давніми традиціями.

Вечеря з одного посуду і символічні страви: як святкували Різдво сотні років тому

У музеї облаштували спеціальну кімнату, вкилали її сіном, а у кутку – справжня піч. Костюми співробітники музею також одягли лемківські.

У кутках засипаного сіном столу як правило ховали часник як оберіг від злих сил. І накривали усе це портком (скатертиною – ред.)

Тимчасом у селі Іванівка на Прикарпатті нашим журналістам показали, як святкували Різдво бойки. Родина Милів й досі відзначають свято так, як це робили їхні пращури. Під скатертиною бойки так само тримають часник і солому.

На столі - голубці, вареники, пампухи з грибами та борщ. І у бойків він був геть не червоним, його варили з квасного буряка, грибів та пшона.

Лемки навпаки у різдвяний борщ клали лише буряк. Без картоплі і моркви. Зате з грибними вушками. Поруч на столі теж голубці, пироги, вареники і пампухи. А ще грибна мочанка.

Але починається вечеря з часнику, який кожен надкушує і кладе у кишеню, аби не хворіти. Кутя на столі з’являється останньою, далі - лише колядки

Кореспонденти ТСН Олександра Мітіна та Алла Пасс.

Залиште свій коментар

Вибір редакції