Вступна кампанія: у військових вишах говорять про "жіночий" рекорд

На армійські спеціальності зріс конкурс.

Один із найвищих конкурсів на військові спеціальності цього року спостерігається серед дівчат. Більше трьох сотень абітурієнтів пішли до військових вишів, бо мають батьків-атовців, а ще більше самих вояків хочуть отримати необхідні для офіцерських погонів знання та продовжити контрактну службу, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Батькам абітурієнтів вхід до військового інституту при університеті Шевченка заборонений. Артилерист Юрій хвилюється за доньку Яну знадвору. "Сама вибрала", - каже він. Боєць АТО Анатолій так само переживає за свою Нелю. "Вона впорається. Вона сильна дівчинка", - переконаний військовий. Це – відбір у групу військових психологів. Група велика, півсотні майбутніх курсантів, але дівчат візьмуть лише сімох.

ВідеоДо військових ВИШів масово вступають діти учасників АТО

Найбільший конкурс на військові професії не серед холопців – серед дівчат на окремі професії претендують по 10, а то й по 12 маленьких жінок. Настя Жук вибрала професію військового психолога, бо її родині так не вистачало його у 2015 році – тоді загинув її тато, командир батареї 128-ї бригади Микола Жук. "Я зможу допомогти людям, у яких проблеми, бо сама пережила", - каже вона. Після загибелі чоловіка контракт з бригадою підписала мама, а тепер й сама Настя вирішила – потрібно йти в армію. "Ще в дитинстві приміряла таткову форму", - каже дівчина.

Цього року заяви до військових вишів подали 10 дітей, батьки яимкх загинули в АТО, 339 дітей, батьки яких мають статус учасника бойових дій та ще 368 самих учасників АТО, які вирішили отримати вищу військову освіту. Абітурієнтам потрібно пройти медичну комісію, психологічні тестування та скласти нормативи з фізичної підготовки. Лікарі дивуються, бо так багато дівчат не бачили давно. "Рекорд, напевно", - кажуть вони.

Фотогалерея На Івано-Франківщині двоє керівників ВНЗ вимагали кругленькі хабарі за вступ на бюджет (5 фото)

Перевагу загалом віддають спортсменам та випускникам військових ліцеїв. Цього року жодної заяви до військових вишів не подали солдати строкової служби, натомість контрактники, вже спробувавши армійського життя, йдуть підвищувати кваліфікацію. Курсанти пояснюють – це ще й вигідно, бо матимуть не стипендію, а звичну зарплату. "Він отримує грошове забезпечення таке, як він отримує у військовій частині", - пояснив заступник начальника військового інституту з морально-психологічного забезпечення Сергій Мотика.

Відповідаючи на психологічні тести, майбутні курсанти сміються і переконують, що військова справа нарешті стала престижною, а скоро стане ще й безпечною. "Де війна, а де мир. Війна – це ненадовго", - впевнені вони.

Кореспондент ТСН Наталя Нагорна

Залиште свій коментар