Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Втрата друзів і роботи: як живуть ВІЛ-позитивні в Україні

Медики наголошують на важливості своєчасної діагностики, бо на ранніх стадіях розвитку хвороби можна запобігти.

Напередодні Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом по всій країні відбулись акції з безкоштовним тестуванням на ВІЛ-інфекцію. Також для українців створили зручний додаток, який показує ризик інфікування та допомагає знайти найближчий центр, де можна перевіритись, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Модель Маша Волкова погодилася розповісти, як живеться в Україні ВІЛ-інфікованій людині. Під час інтерв‘ю в неї грає будильник – час приймати ліки. На руці в дівчини татуювання – ці самі дві рятівні пігулки та номер у лікарняній картці. Тепер це їі пожиттєве нагадування, відколи в січні їй поставили діагноз. "Розумію, хто мене цим нагородив. Но це був шок, бо вигляд цієї людини здоровий, все нормально, ніколи не подумаєш. Якби можна було попередити це – я би все, мабуть, віддала", - зізнається дівчина.

Відео Життя з ВІЛ: з якою дискримінацією зіштовхуються інфіковані українці

Напередодні Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом по всій країні відбулись акції з безкоштовним тестуванням на ВІЛ-інфекцію. А ще для українців створили зручний додаток, який показує ваш ризик інфікування та допомагає знайти найближчий центр, де можна перевіритись. Про дискримінацію, з якою досі щоденно зіштовхуються ВІЛ-інфіковані, та методи лікування - у сюжеті.  

Життя з ВІЛ: з якою дискримінацією зіштовхуються інфіковані українці

Про свій позитивний статус вона написала в соцмережі – через це втратила багатьох знайомих та частково роботу. Машу стали рідше запрошувати на фотозйомки. "Я плакала цілий день, написала ввечері, вимкнула телефон, лягла спати. Прокинулася – я була в шоці повному. Дуже багато людей писали гидоту", - каже вона.

Напередодні Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом до меморіалу червоної стрічки несуть квіти. Дмитро, який про свій ВІЛ-статус дізнався 17 років тому, демонструє спеціальний додаток, який створили українські медики. "Ви робите аудит стану свого здоров’я самі, підчас відповідаєте на запитання, котрих собі навіть не ставили. Ця система покаже вам найближче місце, де ви можете здати тест на ВІЧ анонімно і безкоштовно", - розповів голова благодійної організації "100% життя" Дмитро Шерембей.

На столичному Подолі мобільні лабораторії поставили біля оглядового колеса. У спеціальній машині всім охочим роблять слинний тест. Перевіряє себе і пан Сергій: "Зараз мені часто за станом здоров’я доводиться здавати кров. Про всяк випадок вирішив от перевірити". 15 хвилин очікування – і статус відомий, у нього все добре.

Найчастіше в Україні зараження ВІЛ-інфекцією відбувається під час сексу. Інкубаційний період триває до трьох місяців. "Спостерігається підвищення температури, загальна слабкість, головний біль, знедужання. Пітливість. Може з’явитися шкірний висип, але люди зазвичай не звертають на це особливої уваги, тому що це може бути при багатьох захворюваннях", - розповів керівник відділу з розвитку програм лікування благодійної організації "Всеукраїнська мережа людей, які живуть із ВІЛ/СНІД" Віктор Третьяков.

В Україні офіційно зареєстровано 137 тисяч ВІЛ-позитивних. Кожному з них доступні безкоштовні ліки. Більше ніж половину випадків реєструють запізно – на третій або четвертій стадіях, коли зупинити прогрес хвороби майже неможливо.

Кореспондентка ТСН Валерія Ковалінська

ВІЛ/СНІД, ситуація в Україні, інфографіка
ТСН.ua

Залиште свій коментар

Вибір редакції