Перейти до змісту
Як відрізнити грип від ГРВІ та не заразитися ним - епідеміолог

Як відрізнити грип від ГРВІ та не заразитися ним - епідеміолог

Необхідно приймати імуностимулятори, хоча б звичайні вітаміни, та не переохолоджуватися.

Як відрізнити грип від ГРВІ та вберегти себе від хвороби, в інтерв'ю ТСН.uа розповіла Тетяна Дихановська, завідувач Центру грипу та ГРВІ в Українському центрі з контролю і моніторингу захворювань МОЗ.

"Якщо людина захворіла на грип, то вона завжди може точно назвати час, аж до хвилини, коли вона відчула себе погано. Також серед симптомів - різкий підйом температури, часто вище 39 градусів, ломота у м'язах, біль в очах, і тільки на другий-третій день приєднуються нежить і сухий кашель. А початок ГРВІ змазаний. Респіраторні інфекції починаються з нежитю, кашлю, болю в горлі. Температура може бути, а може і не бути", - розповіла Дихановська.

Епідеміолог також повідомила, що якихось особливих методів для профілактики грипу не існує, просто потрібно загартовуватися.

"У натовпі необхідно триматися подалі, хоча б на відстані 1,5-2 м, від людей, які кашляють або чхають. Не переохолоджуватися. Приймати імуностимулятори, хоча б звичайні вітаміни. Носити з собою вологі серветки, просочені спиртом, або інші знезаражуючі засоби, щоб протирати руки після того, як бралися за ручки дверей у транспорті, громадських приміщеннях. Оскільки ми потім торкаємося руками носа, рота, очей, і тим самим переносимо віруси", - додала вона.

Читайте більше про штами, які загрожують Україні у цьому році, в інтерв'ю з Тетяною Дихановською: Гонконгський грип може вразити будь-якого українця, молодшого 50 років.

як не заразитися вірусом. інфографіка
ТСН.ua

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин