Янукович повернув Верховному суду втрачену за Онопенка владу

Глава держави збільшив кількість суддів і розширив процесуальні повноваження Верховного суду, повернувши йому статус найвищого судового органу країни.

Президент Віктор Янукович підписав закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо розгляду справ Верховним судом України".

Цей закон передбачає збільшення чисельності суддів Верховного суду з 20 до 48, серед яких обираються голова, перший заступник голови суду.

Крім цього, поновлюються судові палати. Їх буде 4: з адміністративних, господарських, кримінальних і цивільних справ.

Передбачається введення не тільки посади першого заступника голови Верховного Суду, а також збільшення з 1 до 4 кількості заступників голови, які одночасно будуть займати посади секретарів палат.

Як пояснив керівник Головного управління з питань судоустрою Адміністрації президента Андрій Портнов, цей закон розширює процесуальні повноваження Верховного суду як найвищого судового органу держави.

"Змінами, внесеними до процесуальних кодексів, передбачені право Верховного суду постановляти нові рішення, а також обов'язок інших судів враховувати висновки ВСУ під час вирішення аналогічних справ", - наголосив Портнов.

Цей закон також змінює порядок перегляду справ у Верховному Суді: справи будуть переглядатися колегією суддів зі складу відповідної палати, а в визначених процесуальним законом випадках - спільним засіданням палат або всім складом Верховного Суду.

Портнов звернув увагу на те, що підписаний закон враховує зауваження Венеціанської комісії щодо посилення ролі Верховного Суду України в системі судів загальної юрисдикції - це якраз стосується збільшення кількості суддів, розгляду справ судовими палатами, надання Верховному суду права приймати нове судове рішення.

Нагадаємо, у лютому 2011 року повноваження і склад Верховного суду, який очолював Василь Онопенко, кардинально змінились. Онопенко виступав проти судової реформи, вважаючи, що вона відкине Україну на десятки років тому.

Але потім Онопенко несподівано підтримав її. Того ж дня Генпрокуратура припинила кримінальну справу проти його дочки, а його зятя випустили з СІЗО на підписку про невиїзд.

В результаті Рада прийняла закон, за яким кількість суддів Верховного суду зменшувалась з 49 до 20, суд мав займатися лише імплементацією рішень Європейського суду з прав людини та брати участь, як і передбачено Конституцією, в процедурі імпічменту президента.

Також Верховний суд став розглядати супуречки щодо компетенції між різними судами, узагальнювати судову практику й давати роз'яснення щодо застосування законодавства. Тож Верховний суд фактично втратив повноваження найвищого судового органу країни.

Минулого місяця закінчились повноваження голови Верховного суду Василя Онопенка. Серед вірогідних кандидатів на посаду голови ВС називався Сергій Ківалов, але той заявив, що не балотуватиметься. Головний кандидат на посаду голови Верховного суду - це Ігор Самсін, який зараз також очолює Вишу кваліфікаційну комісію суддів.

Читайте також:

Рада у два рази збільшила "поголів'я" суддів Верховного суду

У Тимошенко кажуть, що суддям мстять за закриття справ проти неї

Ківалову не цікаве крісло соратника Тимошенко

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: