Євросоюз офіційно передав Україні новий постійний саркофаг у ЧАЕС

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Саркофаг став найбільшою у світі мобільною металевою конструкцією.

У середу, 10 липня, Європейський Союз офіційно передав в експлуатацію новий постійний саркофаг, збудований на місці катастрофи Чорнобильської атомної електростанції.

Про це повідомили на сторінці представництва ЄС в Україні у Facebook.

Зазначається, що найбільша у світі мобільна металева конструкція стала результатом понад 20-и років планування та будування на яке ЄС виділив 431 мільйон євро.

"Відтепер Україна стає відповідальною за експлуатацію та обслуговування конструкції, а також за демонтаж первинного саркофагу, швидко збудованого невдовзі після аварії. ЄС також очікує найскорішого завершення будівництва нового безпечного місця зберігання (Тимчасове сховище - 2) використаного ядерного палива, – йдеться в повідомленні.

Офіційне передання Україні постійного укриття на Чорнобильській АЕС ЄС вітає офіційну передачу українській владі...

Опубліковано European Union in Ukraine Середа, 10 липня 2019 р.

Нагадаємо, нещодавно Володимир Зеленський присвоїв звання Герой України трьом відомим ліквідаторам аварії на ЧАЕС – так званим "чорнобильським водолазам": Ананенку Олексію Михайловичу - старшому інженеру-механіку реакторного цеху державного спеціалізованого підприємства "Чорнобильська АЕС" у 1983 - 1989 роках; Беспалову Валерію Олександровичу - старшому інженерові турбінного цеху державного спеціалізованого підприємства "Чорнобильська АЕС" у 1986 році та Баранову Борису Олександровичу - начальникові зміни державного спеціалізованого підприємства "Чорнобильська АЕС" у 1976 - 2005 роках.

Відео ТСН дослідила іще одну замовчану історію Чорнобиля, яка перетворилася на міф

За радянською версією, всіх опромінених ліквідаторів і працівників станції лікували в Москві. У фільмі НВО теж фігурує 6 столична клініка, та частина уражених радіацією лишилася в Києві. Українським лікарям забороняли ставити діагноз "променева хвороба". Досвід, здобутий після військових ядерних випробувань, був засекречений.  

ТСН дослідила іще одну замовчану історію Чорнобиля, яка перетворилася на міф

Залиште свій коментар

Вибір редакції