Ющенко заявив, що від Тимошенко суцільні збитки і розбрат

Ющенко заявив, що від Тимошенко суцільні збитки і розбрат

Віктор Ющенко / Фото: Архів

Колишній глава держави завдався питанням, чому Німеччина має базову ціну 250 доларів за кубометр газу, Словаччина, Австрія мають від 250 до 300, а Україна - 450?

Екс-прем‘єр-міністр Юлія Тимошенко, уклавши з Росією в 2009 році газові угоди, діяла всупереч національним інтересам, вважає екс-президент Віктор Ющенко.

"Україна цей контракт обслуговувати не може. Він приносить нам збитки щорічно. Якщо взяти по транзиту, ми десь не добираємо 4 мільярди доларів на рік. За газ ми щорічно переплачуємо від комерційної ринкової ціни приблизно 3,5 мільярда доларів", - заявив Ющенко.

Колишній глава держави завдався питанням, чому Німеччина має базову ціну 250 доларів за кубометр газу, Словаччина, Австрія мають від 250 до 300, а Україна - 450?

"Причому я назвав держави, які знаходяться на одній гілці газопроводу. Чому, перебуваючи ближче до джерела видобутку, Україна платить ціну, яка знаходиться на кордоні між Францією і Італією в Альпах? Як вийшло так, що Україна платить некоректну, неринкову ціну?" – наголосил екс-президент.

Ющенко також назвав помилковою позицію нинішнього президента Віктора Януковича, який не скасував укладені в 2009 році з Росією угоди про постачання газу. При цьому Ющенко вважає, що позиція Росії щодо України буде незмінною - "підпорядкована Україна, колоніальна країна".

Екс-президент поклав на Тимошенко відповідальність за роздробленість в рядах нинішньої української опозиції.

"Проблема демократії - це те, що принесла в політику за останні три-чотири роки і політична сила, яка у нас була при владі. Це БЮТ. Розбрат, хитання - ось таке лоно демократів", - сказав Ющенко.

Нагадаємо, вранці 11 жовтня суд почав оголошення вироку у справі Юлії Тимошенко. Суддя Кірєєв визнав екс-прем'єра винною у перевищенні владних повноважень при підписанні газових контрактів з Росією в 2009 році. За словами Кірєєва, Тимошенко своїми діями завдала шкоди НАК "Нафтогаз України" на суму в 1,5 мільярди гривень.

Читайте також:

Омельченко про розрив з НУ-НС: мене вивела висока аморальність Ющенка

Кириленко і Гриценко гребують об'єднуватись з "Нашою Україною" на чолі з Ющенком

Ющенко вважає не лицарською справою йти на вибори по мажоритарці

Повʼязані теми:

Наступна публікація