Захоплена активістами зброя у Львові не застосовувалась на Майдані – ГПУ

Експертизи показали, що майданівців і спецпризначенців вбивали не з цієї зброї.

Зброя, яка у лютому 2014 року була викрадена активістами у львівських відділеннях МВС, не застосовувалася на акціях протесту на Майдані.

Про це в ефірі телеканалу "112 Україна" розповів начальник Департаменту спецрозслідувань ГПУ Сергій Горбатюк.

ВідеоУ справі про силову зачистку Майдану розпочали допитувати потерпілих

"Ми під час свого розслідування вже давно вимагали та отримали інформацію щодо цієї зброї і перевіряли на предмет тієї версії, що вона могла застосовуватися, зокрема, на Майдані. На сьогодні за результатами експертних досліджень таких випадків не встановлено", – сказав він.

За словами Горбатюка, Генпрокуратура отримала зразки відстрілів вкраденої зброї і порівняла з кулями і гільзами, які вилучалися з тіл потерпілих майданівців.

Сергій Горбтюк зазначив, що результати експертиз показали, що викрадена зброя не застосовувалася ні проти учасників Майдану, ні проти правоохоронців.

За даними Генпрокуратури, під час Євромайдану постраждали 2,5 тис. осіб, з них 104 загинули.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що звільнений Апеляційним судом Києва екс-беркутівець Віталій Гончаренко та ще троє його колишніх колег втекли до Росії.

Про це він та інші колишні співробітники харківського батальйону "Беркут" заявили, опублікувавши відеозвернення на YouTube, яке записали нібито на території Росії.

З усієї четвірки лише у Віталія Гончаренка був запобіжний захід - Апеляційний суд Києва відпустив його з-під арешту під особисте зобов'язання, він повинен з'являтися у суд на першу вимогу. 

У РФ, натомість, допустили надання громадянства екс-беркутівцям.

Залиште свій коментар